Автор Тема: Умират ми гупите.  (Прочетена 1869 пъти)

click1 и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kuk93

• Акварист
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 94
Re: Умират ми гупите.
« Отговор #30 -: 02.02.2017г 17:05ч »
Празрових се малко в един сайт кадето пише че на рибките им отслабва имуната система и им окапват перките от стрес , и разбрах че амоняка стресира рибите. Сега ще ги места подготвил съм времене аквариум за гупите и хелерите , само да попитам с какво се лвкува отравяне с амоняк и с какво да им потсиля имуната система.

http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=4
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=8
Прочети внимателно тези и ще разбереш къде грешиш. На първо време може да смениш 1/3-1/4 от водата и да намалиш бройката на рибите, които гледаш в аквариума. :karamse:
Иначе рибите сами ще се редуцират до необходимия брой.

Неактивен taisan 5000

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 45
« Отговор #31 -: 04.02.2017г 01:01ч »
Преди четри дена бях сложил две рибки в купичка с малахитово зелено всеки ден сменях водата днес видях подобрение рибките започнаха да се хранят и са по подвижни.

Неактивен Марго

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 1
« Отговор #32 -: 21.04.2017г 21:09ч »
Здравейте,аз имам сходен проблем с моите гупи-по-точно със женските гупи.Купувам ги,гледам ги няколко месеца,раждат и след това се изкривяват и накрая умират.Незнам на какво се дължи това.Разговарях с няколко продавачи в магазините от които ги купувам и те казват че нямат обяснение.Ако някой има идея от какво може да е ще се радвам,защото загубих много рибки вече.Благодаря предварително

Неактивен taisan 5000

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #33 -: 22.04.2017г 00:12ч »
И аз така само женските ми умират напълно здрава рибка след един два часа или на другия ден я намирам мъртва от 87 останах с 20 гупите си ги взимам от приятел и една ми роди сега около 25, но от по големите рибки все още продължават да умират , разрових всички сайтове и страници който намерих но не намерих от какво умират.

Неактивен Dedo

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 5
« Отговор #34 -: 22.04.2017г 18:06ч »
Здравейте,аз имам сходен проблем с моите гупи-по-точно със женските гупи.Купувам ги,гледам ги няколко месеца,раждат и след това се изкривяват и накрая умират.Незнам на какво се дължи това.Разговарях с няколко продавачи в магазините от които ги купувам и те казват че нямат обяснение.Ако някой има идея от какво може да е ще се радвам,защото загубих много рибки вече.Благодаря предварително

Следващия път когато говорите с продавачите ги питайте:Що е то инбрийдинг и има ли той почва у нас?

Неактивен Backo

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 1
Умират ми гупите.
« Отговор #35 -: Вчера в 19:03 »
Съжалявам найстина се опитах да се сдържа, НО неуспях!!
taisan 5000 - Ти си пълен НЕВЕЖА и адски НЕКЪДЪРЕН в акваристиката!!!!!!! Отгоре на всичкото имаш ОГРООООООМЕН проблем с схващането!!!!!! моля те посади си трева (но не друго) в една МАЛКА саксийка и не се захващай със сложни неща като акваристика.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Неактивен taisan 5000

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #36 -: Вчера в 22:43 »
Ей аз се занимавам с гупи от как съм бил малък и ми е вървяло живеели са и в зелена и в чиста вода , миналата година си взех нови женски и след като родиха новото поколения започна да измира дори в чиста вода нещо се е объркало в гените . Така че не си ми на нивото че да ми казваш че съм невежа и некадърен акваристиката .

Неактивен niki_o

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 486
« Отговор #37 -: Вчера в 22:52 »
Ей аз се занимавам с гупи от как съм бил малък и ми е вървяло живеели са и в зелена и в чиста вода , миналата година си взех нови женски и след като родиха новото поколения започна да измира дори в чиста вода нещо се е объркало в гените . Така че не си ми на нивото че да ми казваш че съм невежа и некадърен акваристиката .
Не се пъни толкова  :-)
Още в пътвия отговор на въпроса ти като направи темата съм ти отговорил точно,но досега не видях какво си направил да подобриш условията :whistle:
Гледал си Гупи....да и аз преди 30 години,но рибите бяха други.Сега са други,така че или им дай нужното за да отцелеят или се откажи,но не умаряй повече рибки.

Неактивен maks25

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 17
« Отговор #38 -: Вчера в 23:00 »
Да рибите доста са се променили направили са се различни кръстоски и имуната им система вече не както преди.

Неактивен taisan 5000

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #39 -: Вчера в 23:17 »
Напълно здрави гупи умряха 2015 няколко дни преди да родят и не съм си взимал вече останах на златни рибки и сомчета. Обаче миналата година си взех абсолютно същата порода от един приятел който ги гледаше в малък басейн и имаше наистина много , с едно гребване и кепчето се пълнеше и там водата беше зелена но си живееха , та след като си ги взех родиха и всичко беше живо и здраво докато не дойде зимата нещо им стана и започнаха да умират. Сега пак си взех и една ми роди около 35 малки на 17 и от тях не съм имал жертви.