• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Температура на водата за моят аквариум – ??

Започната от tomata, 23.11.2011 23:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tomata

Аквариума ми е 45-50 литра с нагревател Shark H-229 75W. Настроил съм го на 25С но не мисля ,че това е комфортна температура за рибите. Имам 1мъжга гума, 1женска гупа, 1златен трихогастер, 1син трихогастер, 1скалария, 1сом, 1 молинеза,1гупа, 1бета, Моля дайте акъл дали да я регулирам за да може да им е комфортно защото знам че всеки вид си има изисквания :)

Асен Евгениев

Цитат на: tomata - 23.11.2011 23:36
дайте акъл дали да я регулирам за да може да им е комфортно защото знам че всеки вид си има изисквания :)
Няма как да им е комфортно на всички риби, които си набутал. Остави я така.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tomata

Цитат на: akapulko - 23.11.2011 23:45
Няма как да им е комфортно на всички риби, които си набутал. Остави я така.
Добре ще я оставя водата така и какво искаш да кажеш че съм ги набутал мисля че аквариума е достатъчно голям за всички риби незнам какво мислиш ти    :-) :-) :-)

Caxapa

Цитат на: tomata - 23.11.2011 23:36
Аквариума ми е 45-50 литра с нагревател Shark H-229 75W. Настроил съм го на 25С но не мисля ,че това е комфортна температура за рибите. Имам 1мъжга гума, 1женска гупа, 1златен трихогастер, 1син трихогастер, 1скалария, 1сом, 1 молинеза,1гупа, 1бета, Моля дайте акъл дали да я регулирам за да може да им е комфортно защото знам че всеки вид си има изисквания :)
Много риби и все с различни потребности си събрал в това малко аквариумче!Колкото до помоща за която молиш ще ти е дам под формата на съвет. Ако не се оправяш с търсачката  на форума ни ползвай поне гугъл и виж  изискванията за всяка една риба която имаш като литраж и обем на аквариум, температура и параметри на водата+ начин на хранене. За температурата вече са ти писали виждам и не е необходимо да се повтаряме с колегите НО, пренаселеноста в аквариума ти е направо крещяща!
                    С поздрави САХАРА!

Асен Евгениев

Цитат на: tomata - 25.11.2011 11:17
какво искаш да кажеш
Че рибите ти изискват различна температура и няма как да угодиш на всички.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tomata

Цитат на: Caxapa - 25.11.2011 11:46
Много риби и все с различни потребности си събрал в това малко аквариумче!Колкото до помоща за която молиш ще ти е дам под формата на съвет. Ако не се оправяш с търсачката  на форума ни ползвай поне гугъл и виж  изискванията за всяка една риба която имаш като литраж и обем на аквариум, температура и параметри на водата+ начин на хранене. За температурата вече са ти писали виждам и не е необходимо да се повтаряме с колегите НО, пренаселеноста в аквариума ти е направо крещяща!
                    С поздрави САХАРА!
Чел съм за моите риби и съм събрал все миролюбиви рибки само скаларията обърква нещата но според мен са се разбрали на коя до къде и е територията така да се каже .  :-) :-)

Caxapa

ОК. Да  започнем с урока отново! Имаш прекалено много риби в този малък по обем аквариум. В скоро време  очаквай проблем   и от страна на бетата. За  скаларията няма да коментирам. Там нещата също ще излязат извън контрол.

Despot

Как измери температурата на водата,защото от снимките ти в профила не се вижда термометър.
Във никакъв случай не разчитай на скалата на нагревателя!

tomata

Цитат на: Despot - 26.11.2011 13:53
Как измери температурата на водата,защото от снимките ти в профила не се вижда термометър.
Във никакъв случай не разчитай на скалата на нагревателя!
Да до сега нямах термометър но тази вечер си купих от зоо-магазина  :-D И водата ми е 26С във водата е от 2часа. Благодаря ти все пак  :-)
: 26.11.2011г 21:09ч
Цитат на: Caxapa - 26.11.2011 13:19
ОК. Да  започнем с урока отново! Имаш прекалено много риби в този малък по обем аквариум. В скоро време  очаквай проблем   и от страна на бетата. За  скаларията няма да коментирам. Там нещата също ще излязат извън контрол.
Скаларията ще я дам на баща ми в офиса защото той гледа само скаларии.   :-) :-) :-)  Можеш ли да ми кажеш какви рибки мога да отглеждам в момента заедно с тези във водата без да броиш скаларията

Mu3epHuk

 Дребни рибки от рода на неони, кардинали, гупита, хелери, молинезии. Можеш да сложиш няколко коридорасчета. Не се спирай на риби, които с времето стават едри, защото ще е желателно да им търсиш по-широк дом (ако ги обичаш и искаш да се чувстват щастливи, и да живеят пълноценно). Температурата ти е достатъчно добра в момента. Ако гледаш предимно живородки, трябва да е леко по-ниска. Поддържай я на този етап 25-26 градуса и няма да сгрешиш.

tomata

Цитат на: Mu3epHuk - 26.11.2011 21:30
Дребни рибки от рода на неони, кардинали, гупита, хелери, молинезии. Можеш да сложиш няколко коридорасчета. Не се спирай на риби, които с времето стават едри, защото ще е желателно да им търсиш по-широк дом (ако ги обичаш и искаш да се чувстват щастливи, и да живеят пълноценно). Температурата ти е достатъчно добра в момента. Ако гледаш предимно живородки, трябва да е леко по-ниска. Поддържай я на този етап 25-26 градуса и няма да сгрешиш.
Благодаря ти за прекрасния отговор  :-P  :-)  *DRINK*

Георги


tomata

Цитат на: Георги - 27.11.2011 00:40
мъжгата гума най ми аресва  :-D
???????  *dontknow*  *UNKNOWN*
: 27.11.2011г 16:04ч
как се казва тази оранжева риба с три дебели черни черти и мога ли да гледам такава  *THUMBS UP*

M14iro

 tomata, качи снимка де , ако е възможно. Без фото , не мисля , че някой може да ти отговори.

tomata

Цитат на: M14iro - 27.11.2011 23:37
tomata, качи снимка де , ако е възможно. Без фото , не мисля , че някой може да ти отговори.

http://aquariumbg.com/fish.php?fish=983 Значи май е тази или много прилича  на тази която ми харесва прегледах всички риби от сайта ако има двойник може да кажете но май е тази   *THUMBS UP* *THUMBS UP*

Similar topics (5)

9839

Публикации: 8
Прегледи: 8122

37376

Публикации: 8
Прегледи: 4204

6576

Публикации: 18
Прегледи: 9776

15279

Публикации: 8
Прегледи: 3806