• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Nikiengi

Цитат на: Cole - 10.09.2013 19:44
Не те са по поръчка и двата по 8 мм и широчината и височината са еднакви, аз и друг път съм го правил на по-малкият аквариум!

Това ми звучи като шега! Дори и да си го правил на 20-30 л. аквариум за голям е неосъществимо и ми звучи много несериозно. Разбира се къщата (апартамента) си е твой и само ти ще решиш колко литра вода си готов да изсипеш на пода.

Cole

аз на съседа си бях направил от 65-90 литра аква! *dontknow* защо не ми вярвате колеги, наистина е опасно но като знаеш как си става, спокойно?

petko

Дори и да стане ,ще изглежда грозно.Да гледам аквариума си... и да виждам една снадка на предното стъкло.

Асен Евгениев

Цитат на: Cole - 10.09.2013 20:00
наистина е опасно но като знаеш как си става, спокойно?
Със съответните разпънки въобще няма да е опасно, но ще е една гротеска. :-!
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Cole

Здравейте, имам 2 коридораса, които живеят в 21 литров аква.Има един филтър СЪН СЪН, малко зелен грунд и нагревател.Какви и колко риби още мога да взема в него?Мисля си за 2 молинезии и 2 хелера или 2 златна рибка.Но баща ми вика "Вземи си 5 бети и толкова".Давайте мнения  :popcorn:!! :-|

Публикациите са слети: 25.11.2013 19:54

Цитат на: Cole - 25.11.2013 19:53
Здравейте, имам 2 коридораса, които живеят в 21 литров аква.Има един филтър СЪН СЪН, малко зелен грунд и нагревател.Какви и колко риби още мога да взема в него?Мисля си за 2 молинезии и 2 хелера или 2 златна рибка.Но баща ми вика "Вземи си 5 бети и толкова".Давайте мнения  :popcorn:!! :-|
Обърках се, исках да кажа 1 златна рибка  :-D!

Caxapa

Попреместих малко темата ти, че не беше за раздела в който си писал.
Сега, в 21 литра аквариум за начинаещ  акварист е много трудно да се постигне споразумение по избора на рибки.  Първо, макар че това е казвано  много пъти от колеги и от мен , е много трудно да се постигне  някакъв приемлив баланс в аквариум с малък обем. Малкият аквариум не означава-малки грижи и лесно поддържане.  Баланса, или така нареченият Азотен цикъл е много крехък и разрушим в имено малките аквариуми. Все пак, за да не прекъсвам амбицията ти за това хоби, бих те насочил към скаридарник.  След толкова години с "мокри ръце и крака" покрай аквариумите ми, установих че отделям повече време в съзерцаване на скаридарниците ми пред аквариуми с литраж около 200 всеки един. Ако след всички тези излияния все още искаш да гледаш рибки в този аквариум  от 21 литра който като сложиш грунд ще стане реално  към 18 литра.. Ми вземи си  Микроразбора Галакси, или две  до три Гупи. Може  вместо Гупите да си сложиш до 3 Плати. Ако сложиш 5 Бети ще стане бой и ще има да съжаляваш по умрелите риби които са били по-слаби. Мога да пиша още много   по темата но е добре и ти да почетеш  за изискванията на всяка риба която ти се прииска да имаш в аквариума като за целта ползваш търсачката на форума или направо от Гугъл.

Лора

Цитат на: Caxapa - 25.11.2013 20:12
Попреместих малко темата ти, че не беше за раздела в който си писал.


Аз пък я слях с друга такава по заглавие  :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Cole

Цитат на: Caxapa - 25.11.2013 20:12
Попреместих малко темата ти, че не беше за раздела в който си писал.
Сега, в 21 литра аквариум за начинаещ  акварист е много трудно да се постигне споразумение по избора на рибки.  Първо, макар че това е казвано  много пъти от колеги и от мен , е много трудно да се постигне  някакъв приемлив баланс в аквариум с малък обем. Малкият аквариум не означава-малки грижи и лесно поддържане.  Баланса, или така нареченият Азотен цикъл е много крехък и разрушим в имено малките аквариуми. Все пак, за да не прекъсвам амбицията ти за това хоби, бих те насочил към скаридарник.  След толкова години с "мокри ръце и крака" покрай аквариумите ми, установих че отделям повече време в съзерцаване на скаридарниците ми пред аквариуми с литраж около 200 всеки един. Ако след всички тези излияния все още искаш да гледаш рибки в този аквариум  от 21 литра който като сложиш грунд ще стане реално  към 18 литра.. Ми вземи си  Микроразбора Галакси, или две  до три Гупи. Може  вместо Гупите да си сложиш до 3 Плати. Ако сложиш 5 Бети ще стане бой и ще има да съжаляваш по умрелите риби които са били по-слаби. Мога да пиша още много   по темата но е добре и ти да почетеш  за изискванията на всяка риба която ти се прииска да имаш в аквариума като за целта ползваш търсачката на форума или направо от Гугъл.
исках да кажа  1 мъжка и 4 женски бети, мисля че няма да се бият

Caxapa

 :duvar: А аз исках да кажа, че като се оформи двойка и какво правиш  с другите риби? Бетите се наричат още "бойна рибка" .

Cole

Ок, а за 2 хелера и 2 молинезии става ли аквата, защото вече имам скаридарник?! :-)

Caxapa

В  момента си правя пети по ред скаридарник и всички са действащи. Малко малък ще бъде за Хелери и Молинезии заедно, дори и на такава бройка каквато си казал.

Swetoslawa

Здравейте  :-)

Понеже нямам никакъв  опит, искам да попитам какво представляват макро и микроелементите и Тензо Коктейл които се слагат всеки ден във водата на аквариума ?

Това торове ли са ?

Като цяло ми е любопитно какви химични съставки се добавят във водата и защо и под  формата на какво ?

Най-вероятно отговорите на въпросите ми ще са доста обширни, но поне ако може малко да ме насочите !

Карган

Цитат на: Swetoslawa - 26.12.2013 15:27
Здравейте  :-)

Понеже нямам никакъв  опит, искам да попитам какво представляват макро и микроелементите и Тензо Коктейл които се слагат всеки ден във водата на аквариума ?

Това торове ли са ?

Като цяло ми е любопитно какви химични съставки се добавят във водата и защо и под  формата на какво ?

Най-вероятно отговорите на въпросите ми ще са доста обширни, но поне ако може малко да ме насочите !
Да, торове са.
Основно въведение във физиологията и екологията на водните растения
Тема: Какви растения да отглеждаме в нашия аквариум ?
Тема: Отговори на често срещани въпроси отностно наторяването на аквариумните растения
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

Swetoslawa


WickedSick

1x анциструс
10x неон
4x цихлиди-джуджета

Това в аквариум 112л. Дали е удачно?

Similar topics (5)

45419

Публикации: 11
Прегледи: 4505

32484

Публикации: 10
Прегледи: 5255

15262

Започната от kuvert


Публикации: 2
Прегледи: 2346

762

Публикации: 24
Прегледи: 12097

59367

Публикации: 13
Прегледи: 5678