• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bliznaci_m

здравейте колеги! предварително моля да бъда извинен че пиша в тази тема но не намерих друга подходяща (нов съм във форума а и досега не съм ползвал друг). Искам да си конструирам аквариум, молбата ми е за малко съвети от Вас по опитните в тази сфера! Та единственото ми желание е аквариума да е с наклонено предно стъкло, около 200л. направил съм една скица която съм качил. размерите са Ш-70см. Д-(на дъното)-50см.(на отвора 35см) В-60см. Размерите съм обозна1ил и  на чертежа. Обема е около 200л но немога да го сметна точно! Искам да попитам Вас как мислите че ще се получи, приемам всякакви съвети! Мисля да отглеждам Дискуси!! Ще бъда много благодарен на вашата помощ и съвети, и моля да бъда извинен ако не съм избрал правилното място за моят въпрос!

rollon

Искам да попитам може ли подобно тяло : http://tomi-light.com/image/cache/data/products/2x-250x250.jpg да се използва за осветление на аквариум със стъклен капак,като тялото се постави върху самия капак и има ли някаква опасност от конденз и пожар(защото нещо такова ми бяха казали).Не питам конкретно за този модел на тяло,а по принцип за телата към които се включва пура.Благодаря  :-)

raadkoo

Може без проблем стига да ти задоволява нуждите от светлина. В момента имам Т5 лампи, който си греят бая на 2 см от стъкления капак и няма проблем.

stoio0 xD

Колеги искам да ви питам мога ли в аквариум с 5 скалара,3 коридоруса,2 калихти,2 анцитруса да сложа един фосилис??Мисълта ми е дали фосилиса ще кълве скаларите и останалите сомове?? *HELP* *HELP*
Благодаря ви предварително!! :-)

Асен Евгениев

Цитат на: stoio0 xD - 08.04.2012 13:04
Мисълта ми е дали фосилиса ще кълве скаларите и останалите сомове
Няма да ги кълве. Но трябва аквариумът ти да е големичък.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tsvetelina

моля за съвет! по неволя взех едни риби или змиорки.... и аз не знам какво са.... хазайна искаше да ги пуска в реката.... имах инфо че са мн издръжливи, с месеци не са яли...( за яденето се оказа вярно)... но едната умря....:((((( не ги обичах преди, но ми станаха някак мили.... и като умря едната се побърках.... умря след като и смених водата.... аз не очаквах, защото и  преди съм я сменяла по същия начин и като съм гледала хазайна на какви изпитания ги подлагаше.... сега смених водата и на другата.... и поведението й не ми харесва... незнам какво да правя.... никога не съм гледала риби.... но не искам да умре и тази риба... разбрах че се храни с ларви на комари.... но всякаш не ги яде... незнам такава каша ми е... искам само да я спася.... ако някой може да ми помогне... снимката от профила ми е на починалата риба.... моля ви посъветвайте ме...

zambo

Ще опишеш ли подробно аквариума . За целта има готова форма във форума .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Caxapa


kriss

филтърът ми засмуква по-дребните скариди и бебетата рибки. касетъчен е, към аквариума си върви. ако увия малко дунапрен там, където са дупките дали много ще се намали ефективността му?

Nikiengi

По-добре парче от дамски чорапогащник!  :-)

kriss


Genadig

11 неонки в 30л аквариум как ви се вижда? да продавам неонки, да слагам още или така са си добре?! *dontknow*
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

andreydemon

Така са си що годе добре!!не ти трябват повече, ще стане пренаселено *THUMBS UP* *THUMBS UP*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

колешански

Цитат на: Genadig - 08.05.2012 18:45
11 неонки в 30л аквариум как ви се вижда? да продавам неонки, да слагам още или така са си добре?! *dontknow*
За постоянно са прекалено много.Мисля че за напред ако е така ще имаш проблеми не само с рибките. :-)

menshot

Здравейте искам да попитам дали бих могъл да отглеждам Сом Кукувица и Платидорас заедно с Златни Рибки ?
Благодаря предварително !!

Similar topics (5)

762

Публикации: 24
Прегледи: 12086

59367

Публикации: 13
Прегледи: 5528

37191

Публикации: 11
Прегледи: 6757

5747

Публикации: 13
Прегледи: 6162