• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 13:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

xD


митко

Отиваш в първия мебелен магазин и си взимаш черно фолио.Отлепваш по малко и също така по малко лепиш,като изглаждаш с мека кърпа да излезне въздуха.Това е.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

deepblue

Добър ден колеги. Мъжката гупа е на умирачка, подут и е корема , лежи на дъното, едвам диша . Купих я преди 10 дена заедно с женска. Тя роди и засега е жива и здрава както и 4 малки. Значи писах скоро, пак си взех женска ( имах мъжки отпреди) и скоро след това умря и повлече и мъжкия  :buff: Значи в аквариума имам хелери, молинеза и неон от близо година и са си в ред.
  Та в мен ли е грешката, на новите рибки ли не им понася в моя аквариум или магазина нещо ги гледат другояче ...
   И какво може да й е на гупата ?
   ПП Важно ми е , защото смятам да гледам само гупи занапред, че хелерите ми се виждат агресивни, и ако така мрат ...

Genadig

Според мен не ги прехранвай...този подут корем при мъжка гупа се дължи на прехранване...моите мъжки гупи редовно така умираха
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

alesssxxx

За тези разнения ще ми е нужен ли субстрат :

-Eleocharis parvula
-Pogostemon helferi
-Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
                                                           Благодаря предварително  :-)
                                                               

MeTogu

За хемиантуса почти е задължителен.За елеохариса съм сигуренче няма да ти се разсърди макар да не е задължително.И за погостемона не е задължителен.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

mati

 Привет на всички! Аз сьм начинаеща в тази област- отглеждане на рибки-по неволя.Дядо Коледа си нямаше друга работа, че подари на децата 13 л. аквариум. По сьвет на продавача в магазина за рибки си закупихме 2  бр. гупа и 2 бр хелери- сьответно мьжки и женски от 2-та вида.Това се случи на 3. 01 т.г. На 18.01 гупата роди и успяхме да запазим 3 бр от поколението  *YAHOO* и след 3-4 дни почнаха изненадите . Женския хелер умря - беше бременна.Забелязах ,че много се криеше предните 2-3 дни. Излизаше само за ядене.Замених я веднага сьс друга от магазина.Мина се пак около 4 или 5 дни-не сьм сигурна точно - умря и гупата която роди. Тя беше станала ленива, но в последните 1-2 дни.Стоеше на повьрхноста повече и странеше от другите риби.Тази вечер - нов сюрприз.Мьжката гупа я виждам на дьното - все още жива, но опашката и е разкьсана и лежи на 1 страна . Отделих я, защото мисля че е "пьтник" (добре че децата са при баба им и няма да разберат и за това- надявам се).Моля за помощ!
Това което мога да кажа за аквариума и отглеждането им е :
13 литра аквариум, помпа , термометьр - настроен за 26 градуса , храня 2 пьти на ден-сутрин и вечер по много малко 4-5 люспички, сменям около 3 л вода на 10 дни-престояла от предния ден. Има рапани ,които сьм ги 2 пьти изварила .Храната не знам каква е точно- знам, че е немска в жьлта опаковка. дадоха ми я от рибарския маг.
Моля, помогнете ми и ми посочете кьде бьркам. :-(

p.s.Чета из форума, че се препорьчва да се слага сол в аквариума на 1 л вода 3 гр. сол ако не ме льже паметта.Вие какво ще ме посьветвате.Да слагам ли?

Асен Евгениев

Колкото и да подменяш рибите, все ще умират. Прочети темите за стартиране на аквариум.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

xD

За ричия дали трябва субстрат ?
Благодаря предварително !  :-)

gecatax

Цитат на: xD - 01.02.2011 19:04
За ричия дали трябва субстрат ?
Благодаря предварително !  :-)
Не, тя си е плаващо растения попринцип.Иска както всеки аквариум след време, малко торчица в водата.

-250л.

xD

Цитат на: gecatax - 01.02.2011 19:53
Иска както всеки аквариум след време, малко торчица в водата.
А торта предполагам течна или !?!

MeTogu

Ричията иска единственно добра светлина.На крушка с нажежаема жичка направо полудява.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

gecatax

Цитат на: MeTogu - 01.02.2011 19:58
Ричията иска единственно добра светлина.На крушка с нажежаема жичка направо полудява.
При мен след едно рязане, бях я сложил на терасата с малко вода и някой друг охлюв, след седмица когато трябваше пак да подрязвам, какво да видя, водата има лед отгоре, а от доло охлювите си щъкат, а ричията от слънчевата светлина пораснала.

-250л.

Dinko

ПОМОЩ!!!

Това растение си го купих преди месец.Парвоначално горните листа пожълтяха и започнаха да се деформират започнаха да се появяват и дупчици по тях.Реших че това е защото го засадих направо в грунда а и от недостиг на елементи и го сложих в саксийка с пясък и малко грунд отгоре.Изчистих старите листа като останаха няколко от горните но сега вечер ги оставям в едно състояние а сутрин ги намирам така както ги виждате,сяках нещо ги яде нощем.Имам два хелера една гупа една скалария три молинезии и два сома в 35л. аквариум но не мисля че са те защото растението не е раздърпано а сякаш някои си отгризва от него.От какво може да е?

gecatax

Какво е осветлението, ториш ли? Може да е скаларията, колко често храниш и как?

-250л.

Similar topics (5)

37191

Публикации: 11
Прегледи: 6804

5747

Публикации: 13
Прегледи: 6218

32275

Публикации: 3
Прегледи: 3219

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5909