• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 10:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kasareev78

аквариума е далеч от прозорци,до него не достига пряка слънчева светлина.в момента съм изключил осветлението.ще видя как ще се отрази това на температурата.Благодаря ви *thanks

barabata

Капака трябва да има някакви отвори за пасивно охлаждане (конвекйция) или ако лампите са повечко да има и активно охлаждане (вентилатори) . Лятоска това ще ти е голям проблем така че започни да търсиш разрешаването отсега.


По-горе споменах за газовите мехурета излизаши от субстрата ми. Наскоро рестартирах и както се казва точно навреме  понеже бяха почнали анаеробни процеси и тъкмо започваше да мирише на тиня субстрата на няколко места и цвета да се променя на към тинесто ама само беше започнал. Рестарта се оказа много навреме.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

kasareev78

всичко се нормализира.Както споменах,изключих светлината,също отворих капака и се получи.Обещавам да взема мерки за през лятото.Аз съм от Сандански, а тук е доста горещо.Благодаря отново *thanks *privet*

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kasareev78

за подобно нещо и аз се замислих,но се радвам и на другао мнение,особено от доста по-разбиращ човек от мен(професионалист) *THUMBS UP*

ico

Вътрешния филтър понякога вдига температурата в зависимост от качеството му, обема на аквариума и колко е задръстен филтърния материал. Имам акваримче десетина литра без осветление и само с работещ филтър(260l/h), температурата е 2-3 градуса над стаината, а когато се позадръсти гъбата и повечко се вдига.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

kasareev78

благодаря за всички препоръки,но имам един малко странен въпрос-Кога се поставя мрежичката за опазване на хайвера,преди или след хвърлянето на хайвера

kamos

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

kasareev78


bleedingwolf

Здравейте,
от скоро имам аквариум (90 л.), преди един ден засадих Hydrilla verticillata и Hydrocotyle leucocephala и пуснах 8 неона.
Осветлението е 2х18 W(GROLUX & AQUASTAR). Забелязвам че когато са пуснати лампите рибките се крият под гъбата на филтъра. На какво се дължи това?

melenchok

И аз имам проблем,купих си нов филтър и купих препарат за бактерийте Bactozym та въпроса ми е къде се слага. :-)

zambo

Върху керамиката го сипваш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

melenchok


magutta

Какви тестове ми трябват, ако не торя и не слагам никакви добавки? Питам за най-основните тестове, предполагам това са нитрити/амоняк, други...???

(На скоро сложих ново, по-големичко парче мангрово дърво в аквариума и се зачудих, възможно ли е да ми е изместило параметрите на водата по кофти начин... Гледам гупи, сомчета и няколко вида растения - без торове и със слаба светлина.)

Similar topics (5)

37191

Публикации: 11
Прегледи: 6791

5747

Публикации: 13
Прегледи: 6208

32275

Публикации: 3
Прегледи: 3216

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5881