• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 09:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Разпределяш храната на дажби и казваш да храни през ден или през два. И няма да имаш проблеми.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Цитат на: evita - 08.03.2012 11:42
А ако само водата не се сменя? Аз ще сменя 1/3 точно в деня,в който ще замина и ще остане 3 седмици без подмяна на вода.
Ако не е пренаселен и е добре залесен нямаш проблеми /в общия случай/.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

evita

Аквариумчето е 20л.Имам 1 хелер,1 молинезия и 2 данио.(Нямам представа каква им е дължината.)
Засега пътуването се отлага,но при всички случаи ще замина и ще сте ми от полза.Имам добра аерация,температурата ми е 26 градуса.Не знам какво е осветлението,но е добро защото водните растения ми растат нормално.Дъното ми е камъчета,защото бяха ми се захванали растенията когато разбрах,че трябвало да се слага ситен грунд и не исках да рискувам да умрат.

ico

Намали температурата с 3-4 градуса няколко дни преди тръгването и оскъдно хранене. Преди преди тръване опресняване на 50% от водата и после оскъдно хранене през 1-2 дни. Ако трябва сложи по няколко люспи храна в листчета хартия, напиши им и дати, за да не се олива някой с хранене.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

evita

Благодаря!Само от любопитство,защо се намаля температурата?

ico

Метаболизма на рибите (поне на повечето) зависи пряко от околната температура. С намаляне на температурата се забавя и метаболизма - по-малка нужда от хранителни вещества и по-малко отделяне на отпадни продукти, които цапат водата в случая.
Само го направи бавно, щом имаш време. За да е по-лесно за рибите по градус на ден или два.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

nelko123

моля ви кажете ми колко дни трябва да храня с варен жалтак новородени гупи

zariio

Цитат на: nelko123 - 12.03.2012 23:19
моля ви кажете ми колко дни трябва да храня с варен жалтак новородени гупи

Николко.Купи си каквато и да е храна за рибки на прах и готово.Този жълтък основно цапа а пък и за губи :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

lozanoww

Здравейте. на 7ми този месец стартирах аквариум (20л вода) грунда е 0,4-0,6мм около 1,5-2 см насипан.. филтър-а е вътрешен (гъба) работи постоянно помпата, осветление 1х8w вода от чешмата (обработена с SERA aquatan), на 7 дни смянам по 4-6литра от водата храна дроб и въшки (не съм сигурен за името) 1-2 пъти дневно ядат я за около 20-30секунди обитатели 2 молинези, 2 гупи, 2 хелера, 2 скалара, 1 бета, 1 охлюв , едно бяло сомче което забравих как се казва и 2 чистач. След като видях бели точици по хелерите който за 1 вечер станаха като че съм посолил рибата с сол.. а и така и другите риби но хелера беше най засегнат.. вдигнах температурата на 30'C но мисля че термометъра ми не е в ред (лепенка външна) защото показва 34'C и сложих по 2г/л сол.. на другия ден купих и Метиленово Синьо ккакто е напосано на него 1 капка на 1 литър, на 2-рия ден 1капка на 2 литра. след което искарах 1 чистач и белия сом зашото забелявах че берат душа .. а белия се оказа труп с малка дупка странично.. днес е 3тия ден .. отново сложих 1к на 1л .. рибките се изчистиха .. по тях има още много малко точки който мисля че до довечера ще изчезнат.. тук идва въпроса да сменя ли вода и колко % .. също така как да намалям температурата ? казаха ми 2 градуса на ден... :)
Живота е такъв, какъвто ние сами си го направим.

tomatomov197

Цитат на: lozanoww - 01.04.2012 11:05
Здравейте. на 7ми този месец стартирах аквариум (20л вода) грунда е 0,4-0,6мм около 1,5-2 см насипан.. филтър-а е вътрешен (гъба) работи постоянно помпата, осветление 1х8w вода от чешмата (обработена с SERA aquatan), на 7 дни смянам по 4-6литра от водата храна дроб и въшки (не съм сигурен за името) 1-2 пъти дневно ядат я за около 20-30секунди обитатели 2 молинези, 2 гупи, 2 хелера, 2 скалара, 1 бета, 1 охлюв , едно бяло сомче което забравих как се казва и 2 чистач. След като видях бели точици по хелерите който за 1 вечер станаха като че съм посолил рибата с сол.. а и така и другите риби но хелера беше най засегнат.. вдигнах температурата на 30'C но мисля че термометъра ми не е в ред (лепенка външна) защото показва 34'C и сложих по 2г/л сол.. на другия ден купих и Метиленово Синьо ккакто е напосано на него 1 капка на 1 литър, на 2-рия ден 1капка на 2 литра. след което искарах 1 чистач и белия сом зашото забелявах че берат душа .. а белия се оказа труп с малка дупка странично.. днес е 3тия ден .. отново сложих 1к на 1л .. рибките се изчистиха .. по тях има още много малко точки който мисля че до довечера ще изчезнат.. тук идва въпроса да сменя ли вода и колко % .. също така как да намалям температурата ? казаха ми 2 градуса на ден... :)
След още малко време ще умрат всички риби .  В 20л. е невъзможно да гледаш всички видове , ако искаш да имаш риби си остави гупите и си ги гледай .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

lozanoww

Цитат на: tomatomov197 - 01.04.2012 11:39
   След още малко време ще умрат всички риби .  В 20л. е невъзможно да гледаш всички видове , ако искаш да имаш риби си остави гупите и си ги гледай .
Големия ми аквариум е 145л вътре живееха около 30 гупи 20 молинези 24 хелера  10 бети 5 чистача и 20 охлювчета .. след като се наложи да патувам извън страната за повече от година и няма кой да ги гледа.. просто се принудих да ги подаря. така повече от 5 месеца след което бройката на хелера стана около 50.. и само 1 смъртен случай за около 9 месеца..
Живота е такъв, какъвто ние сами си го направим.

tomatomov197

Цитат на: lozanoww - 01.04.2012 12:38
Големия ми аквариум е 145л вътре живееха около 30 гупи 20 молинези 24 хелера  10 бети 5 чистача и 20 охлювчета .. след като се наложи да патувам извън страната за повече от година и няма кой да ги гледа.. просто се принудих да ги подаря. така повече от 5 месеца след което бройката на хелера стана около 50.. и само 1 смъртен случай за около 9 месеца..
Явно броиш бебетата , пренаселваш си аквариумите а в 20л това ще бъде фатално .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Асен Евгениев

Между двата аквариума няма нищо общо. В големия рибите може да са живели, но тия в
малкия са обречени, в този брой и вид.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

lozanoww

Цитат на: akapulko - 01.04.2012 13:41
Между двата аквариума няма нищо общо. В големия рибите може да са живели, но тия в
малкия са обречени, в този брой и вид.
Добре в 20л. аквариум колко броя могат да живеят? ако са по 2 гупи,молинези,хелери и 2 чистача малак ли ще им е ? и междо другото какво да правя с ихтиофтириуса?
Живота е такъв, какъвто ние сами си го направим.

achkataa

Здравейте колеги,мойте мъки започнаха когато подариха на дъщеря ми малко аквариумче с две рибки.От давна ми харесват хубавите аквариуми и това ми възбуди интереса.Реших да направя голям аквариум за хола.Реших да гледам "цихлиди малави" и си порачах аквариум 270л. 100/45/60 д/ш/в.Та ако може да ме посъветвате какъв филтър да взема и какво осветление да сложа.Спрял съм се на този -Външен филтър помпа 1000 л/ч. канистър Sunsun HW 302.(качествен ли е и много ли е шумен???) че жена ми ще ме  >:o

Мерси за сега,после ще питам и за декорация *DRINK*

Similar topics (5)

17707

Публикации: 5
Прегледи: 3849

5364

Публикации: 3
Прегледи: 2824

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6631

19239

Публикации: 4
Прегледи: 4802