• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

menshot

Цитат на: nikolay0876 - 01.03.2012 20:48
Аз много искам да видя тази златна дето е 25 см, качи снимка.
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Ето надявам се да я видиш !

nikolay0876

Супер е рибето. Няма база за сравнение, но по моемо е не повече от 10- 12 сантиметра.

menshot

 знам че така изглежда на клип изглежда много малко но наистина е много голяма повярвай ми !

nikolay0876

Ти да не си мерил разпъвайки опашката? Обикновено като се дава размер на каквато и да е риба, говорим за размер на тяло, без перки, опашки и т.н..

menshot

ахаа тогава не сме се разбрали сории ! значи говорим за 15 см златна рибка !   :-) :-) :-) :-) :-) :-)

zambo

По принцип е нормално да си почиват , лежейки върху грунда , но...... . Много си избързал с пускането на рибите . Съветвам те в следващия месец да сменяш вода през ден - два по около 30 процента . Торове спри да слагаш . Храненето го ограничи максимално .
DAJANA FMC - това защо си го сипал в аквариума ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Dinko

ХОРА МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Според вас симптоми за липса на какво са това?





След продължително торене с лактофол за зелени (с който закрепях положението)започнах да торя с тензо коктейл.От 10дни торя с него.Първите три дни растенията започнаха да растат  уш добре като изключим че листото на анубиаса ми израсна жълтеникаво.Сега забавиха растежа си и започнаха да се появяват тези гадни водорасли по тях.Първоначално помислих че има липса на желязо и щях да увеличавам дозата но като се появиха водораслите се чудя какво да правя.Слагам по една препълнена чаена лажица калиев солфат след смяна на 30%вода веднъж в седмицата и всяка сутрин по 3мл. тензо (2 равни ч.л. в 500мл.престояла вода).Аквариумът е 120л. С 8вида средно развити растения.ЦО2 мая и захар.осветлвние 2x39w осрам.

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ.

kriss

задължително ли е да се включва аерацията или може и без нея? аквариумът е от тези с вградена в капака филтрация и аерация. притеснява ме, че някак много хлабаво се закрепва маркучето и да не се повреди машинката, ако се измъкне

danielm

Цитат на: Dinko - 06.03.2012 20:51
ХОРА МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Според вас симптоми за липса на какво са това?

Липса на фосфор и пряко излагане на силна светлина светлина.

Асен Евгениев

Цитат на: kriss - 07.03.2012 08:40
задължително ли е да се включва аерацията или може и без нея? аквариумът е от тези с вградена в капака филтрация и аерация. притеснява ме, че някак много хлабаво се закрепва маркучето и да не се повреди машинката, ако се измъкне
Не е фатално.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

evita

Здравейте пак от мен! :-)
Имам едно питане.Налага ми се за около месец да ме няма.Намерих кой да ми храни рибите(макар малко да се съмнявам дали ще се справи,защото аз все обяснявам да дава по-малко храна а на нея и се вижда,че все са гладни и се притеснявам да не ми стане блато аквариума.Но няма какво да направя по тоя въпрос няма кой друг да ги храни).Питането ми е,ако не се сменя 1/3 от водата за 1 месец+ако вземе да ми прехрани рибите проблем ли ще е?Защото не иска да сменя вода за да не обърка нещо. :-(

terier4o

Ще е проблем .... смъртоносен ... :-(
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

evita

А ако само водата не се сменя?Да кажем,че успея да и разграфя храната която да дава всеки ден и остане само водата пак ли ще е фатално?Аз ще сменя 1/3 точно в деня,в който ще замина и ще остане 3 седмици без подмяна на вода.

kriss

колко см грунд да сложа при положение, че филтърът виси на 5-6см от дъното без да има грунд? искам да имам живи растения.  какво им се почиства на вградените филтри? отгоре в капака има някаква ватичка - това ли се изплаклва само? някаква друга поддръжка има ли? за някакви въглени и пълнежи четох в нета, но нищо не ми стана ясно.
и до къде да пълня аквариума с вода?  към аквариума нямаше никакви инструкции  *UNKNOWN*

terier4o

Цитат на: evita - 08.03.2012 11:42
А ако само водата не се сменя?Да кажем,че успея да и разграфя храната която да дава всеки ден и остане само водата пак ли ще е фатално?Аз ще сменя 1/3 точно в деня,в който ще замина и ще остане 3 седмици без подмяна на вода.
Дай информация за аквариума ?Колко литра е какви са обитателите ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Similar topics (5)

57729

Публикации: 5
Прегледи: 1925

36967

Публикации: 6
Прегледи: 4833

17707

Публикации: 5
Прегледи: 3833

5364

Публикации: 3
Прегледи: 2812

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6608