• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

С избързване  не се получава. Избързал си с пускането на риби в аквариума. 2/  пренаселил си го с цели 4 Златни рибки.
3/ Сменил си  гъбата  на филтъра в която имено се зараждат полезните бактерии.   В профила на тези рибки има  написано колко  могат да се гледат в такъв обем.  1 рибка-35-50 литра  . Ето една тема ако не си я чел още. http://aquariumbg.com/forum/statii-knigi-i-dokumenti/akvarium-sas-zlatni-ribki-za-nachinaeshti/

Pacheko

Пренаселил съм го с 4 Златни рибки?  =-O =-O =-O Та аз имам 5 на 55литра? Ако са повече мисля че са с 2 повече. Нали на телескопите тези черните им трябва 10-15 до 20литра им окей аз имам 2 от тях.. Ако сам пренаселил с 4 тоест аз трябва на 55л по 1 рибка да гледам така ли? А съвети като цяло как би се оправили нещата с водата? Ще помисля като пораснат малко да мина на 120л аквариум поне такъв съм харесал дали ще е достатъчен?
;)

geshi

Обърни флейтата да дъха по дължината.
Рибите ти цапат доста, а стената с балончета вдига боклуците, вътрешния филтър ти е нищожен (в случая) и за това водата ти е такава.
Сменяй по два такива туби, защото една е малко.

PVV

Рестартирах стария си аквариум. Изцяло подмених грунда, камъните. Добавих един нов канистър , но стария го оставих, като само го промих със старата вода от аквариума. Запазих и 1/3 от нея и я добавих в новия. Та въпроса ми е дали ще се върти нов азотен цикъл и колко ще трае приблизително, защото имам един гибицепс и два калихта в леген и не знам колко ще издържат там.Уж съм пуснал въздух ама...Нямам тестове да меря показатели и трябва да се ориентирам по водата. Тя на 10-тия час стана кехлибарена. В началото леко белееше.

geshi


delta14betta

Дали може анубиас нана да живее в сладководен аквариум със морски пясък?

baygry

Може,но защо ти е морски пясък в сладководен аквариум?

KatqStancheva

Здравейте незнам тук ли е мястото да попитам мъжа ми купи рибки незнам какъв вид са ако някой може да ни каже и едната е бременна по какво да разбера че момента наближава да я отделя
https://s26.postimg.cc/ffemwcns9/20170911_172329.jpg

https://s26.postimg.cc/olwxjmt0p/20170911_172401.jpg

Lightning_boy

Цитат на: KatqStancheva - 11.09.2017 17:56
Здравейте незнам тук ли е мястото да попитам мъжа ми купи рибки незнам какъв вид са ако някой може да ни каже и едната е бременна по какво да разбера че момента наближава да я отделя
https://s26.postimg.cc/ffemwcns9/20170911_172329.jpg

https://s26.postimg.cc/olwxjmt0p/20170911_172401.jpg

Здравейте, като за начало, снимка. Иначе не виждам как някой ще Ви помогне.  *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Whitefox

 (wasntme)Здравейте на всички във форума! Новорегистрирана съм и начинаеща в хобито. От 2 месеца имам аквариум 54 л. Вътре са 1  мъжка Бета,3 Молинезии и 3 Плати-Хавай. Проблема ми е следния-от месец насам две от Платите,т.е. женските са много агресивни 😶...Особено едната,която е по-едра. В началото налитаха само на техния мъжки,но после започнаха да нападат и Бетата. Отделих ги за изрестно време,но като ги върнах-същата работа...Интересното е,че не закачат Молинезиите...поне за сега. Моля,някой да даде съвет какво да правя 🙄

Георги

Здравейте Whitefox,
аз бих извадил бетата.

ntoneva

Здравейте! :-) Уча в Италия и преди няколко месеца ми подариха две златни рибки. С удоволствие си ги гледам,  но идва лято и ще се прибирам в България . Нямам на кой да оставя рибките, никаква представа как стоят нещата с транспортирането, не знам колко време мога да ги оставя без грижа... Моля за идеи и съвети  *dontknow*

MeTogu

Ако са не по-големи от 10 см , можеш спокойно в 10 литрова туба да си ги докараш. Но ако са по-големи може да имаш проблем. За колко време ще се прибираш в България? Ако е за 2 седмици едва ли ще е фатално. Само трябва бавно да им намаляш храната преди да тръгнеш и след като се прибереш даги захраниш внимателно.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

White Wolf

Аз пак с проблем. стартиран е аквата на 13 април, последната седмица ми се появиха освен малки охлюви и нещо като малки черевейчета, знам че е уж в реда на нещата и е естествено, но на мен не ми се струва добре. Освен това се  и появиха някакви кафеникави налепи по  растенията ми, нещо като прах само че много по- гъст и по-мрежест. от един познат акварист получих съвет да сменя водата, бил се заблатил аквариума,  но така  не прецаквам ли азотния цикъл? Рибката ще я взимам към средата на този месец. съвети ?

niky

E как се е заблатил тоя аквариум, нали сега е стартиран....Тия червейчета не са добре...аз лично бих рестартирал всичко наново, и без това няма риби още - промиване на всичко със слаб разтвор на калиев перманганат, включително растенията.

Similar topics (5)

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6608

19239

Публикации: 4
Прегледи: 4799

9839

Публикации: 8
Прегледи: 8122

45419

Публикации: 11
Прегледи: 4461