• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 20:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petko

На 33см ширина като сложиш 3D фон и няма да остане място.

Amev

Със сигурност няма да има място с 3д фон и за растения отпред и отзад както мислиш .

asito

Абе то зависи и от 3д фона,но за този дето си го замислил колегите са прави,че няма ти остане място.

Krash4yy

Най-вероятно ще има само 2 най много 3 кутийки направени като скривалища другото като камъни ще поиграя с ножа и пистолета за горещ въздух. Не като това цялото да е направено на кутийки но може ли да ме посъветвате как да го залепя не искам да е за постоянно защото тепърва ще експериментирам ако залепя със силикон после силикона може ли хубаво да се изчисти? или да мисля вариант с вендузи защото това има голяма плаваемост трудно ще го задържа в аквариума повече цимент не знам дали ще помогне...

Krash4yy

Стартирах първия си аквариум с размери д 63см / ш 33см / в 40см. Измих аквариума/грунда и фона с топла вода. Напълних аквариума с НЕ престояла вода направо от водопровода. Изчаках 2 дни купих 1 двойка хелери и 1 двойка мулинезии сложих капки SERA bio nitrivec и след час сложих рибите нямаше къде да ги държа... Изварих един корен за час и половина и него сложих. След слагане на капките водата стана белезникаво мътна пишеше че до 24 часа ще се избистри, НО вече 3 дена няма промяна сложих 30мл. от капките... Проблем с рибите нямах докато вчера не купих 4 неона и 2 разборки клиновидни неоните след 24 часа дадоха фира /не бяха гризани нито бели петна/ едната разбора не я намирам никъде явно е умряла може да е във фона  отзад има хралупки но не мога да видя с бъркане не се  усеща нищо... Съвети за мътната вода??? Сложих и памук във филтъра /RESUN  Magi700 активния въглен си е във филтъра температура на водата 25 градуса/ сега спирам храната да я давам всеки ден по малко,  мисля през ден.. и осветлението  спирам изцяло... Моля за съвети относно белезникавата мътност на водата. Разбората която най-вероятно е мъртва някъде да изпразвам ли целия аквариум и всичко на ново заради нея? СНИМКИ НА АКВАРИУМА

MarioChalukov

 rulez азотен цикъл 3до6 седмици ... следиш параметри на вода ... филтъра е мнооого на дълбоко .. трябва да движи най- горния слой на водата ... даже филтъра е много слаб за този аквариум . за рестарт нека по- опитните се изкажат .. 3д фона е мн хубав :)

Krash4yy

Чак да е много слаб филтъра?!?! 600л/ч на него пише 700 но китайски е все пак  аквариума с 10 килограма грунд и 3д фона отнемат от литража под 80 литра е аквариума чрез калкулатора с външните размери излиза 83 литра

mihnev

Колега според размерите който си дал не знам на какъв калкулатор си смятал но излиза 210 - 215 литра. а филтъра ти е 600 - 700 на час. Смятам знаеш колко трябва да е? Малко ми се разминават нещата.

Krash4yy

техническа грешка в широчината 63 а не 163 много се извинявам моля посъветвайте ме фона съм го мазъл само лепило за гранитогрес но когато го Напълних не беше чак така

Nikiengi

Не зная чел ли си статиите за стартиране на аквариум във форума, но там пише накратко, че рибки се пускат поне месец след стартирането! Зная, че по магазините ще ти кажат (както пише и на рекламните матириали на продуктите), че като използваш да речем бионитривек на Сера в твоя случай можеш да пуснеш рибките по-рано (веднага). Това са пълни глупусти! Както е казал шопа "какво си требе оно си сака", не можеш да излъжеш природата, не слагай нови рибки, те и тези може би ще си отидат, изчакай си месеца като сменяш вода през ден по 1/5 от обема на аквариума, може да слагаш от химикала на Сера - той помага ама не е манна небесна и нещата ще си дойдат на място! Не зная колко капки си слагал, когато аз слагам от него на обем като твоя аквариум слагам може би 20 мл., а ти само капки ...! При мен водата побелява и за часове почти нищо не се вижда, но на другия ден е кристална! И - сега ми хрумна - разклати ли хубаво шишето преди да сипеш капките, той като седи дълго време неподвижно и се утаява, след това иска много здраво разклащане преди да сложиш в аквариума?

И пак да кажа - прочети от статиите във форума и помисли как да процедираш, от това само ще си спестиш ядове!
:-)

Amev

И аз само да допълня ,слагаш нитривек ,а не си махнал активния въглен => файда никаква. И не слагай памук , ако искаш нещо да обира финните частици си има вата , имаше доста теми където колеги слагали памук са си отворили беля с него. За ползването на непрестояла вода препарата е друг (сера акватан) , другите неща са ги казали колегите. Успех с хобито и тези критики гледай само да те нахъсат ...

NikolaiF

Рибата ми маи е с дефект в устата! Някой виджал ли е нещо подобно?
http://prntscr.com/9gxbcg


MarioChalukov

 :-[ от линка дава черен екран

NikolaiF

Сега ще кача направо клипа.Някаде след 1 мин.се личи добре деформацията на устата.

Krash4yy

Имам проблем с растенията или просто това растение не е за този грунд... Приятелката ми има същото растение с по малко  изкусвтвена светлина но аквариума е до прозорец разбира се не е пряка светлината а в нас стъклопакетите са с "Ка" стъкло всякакви цветя не виреят вкъщи. 40см е висок аквариума ми осветява се с  Твърда LED лента с 72бр. SMD5630 светодиоди и дължина 1м 18W студено бяло, 1метър топло бяла неутрална по скоро 5050 14W и RGB 1метър 7W 

Similar topics (5)

32275

Публикации: 3
Прегледи: 3226

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5928

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5497

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7633

57729

Публикации: 5
Прегледи: 1976