• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 04:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

4-5 до 6 см  са достатъчни. Става и със стъклени топчета.

NikolaiF

Зеравейте! Пак имам въпрос,дано не ставам досаден,че сямо аз пиша тук няпоследък.Днес като се пребрах от работа видях,че е спирал тока,някаде за около час.Никаква филтрациа през това време.Незнам как се отразява това на рибките и на филтара.Мисля да поръчам един юпиес дето го имам на парното,но незнам дали ще работи филтара с него.Филтара е сън сън.

sVGNsali

Не би трябвало да имаш проблеми. А и от рибите щеше да си проличи. Може да направиш някаква смяна на вода за твое успокоение..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Nikiengi

Не прави нищо, няма никакви проблеми от това!
:-)

Sveta

Здравейте! Искам съвети за многото си проблеми  :-D Такаам имам 30 литров аквариум. Имах голям трихогастер мъжки, колиза лалиа мъжка също голяма и звезден анциструс. Аз не разбирам и исках повече рибки. Бях подлъгана  от 'разбирач' в един магазин и сигурно си взех 10.. различни всякакви  :-D сред които и един мъжко зелено лабео  :duvar: можете да се досетите вече от доста време имам само него  :-D изяде ми даже и водораслите.. какво да направа ? мисля че се мъчи само в тесен аквариум. Какви опции имам? Става въпрос за 13 сантиметра риба мога ли да продължа да я гледам?

Amev

Опцията е ако искаш рибето да му осигуриш по голям дом. И аз почнах с 30 (реално даже 22) литра и сумати риби и златни даже ... след като намерих форума и доста четене ,сега съм с един около 100 литрс и един 60 литра , а този 30 литра стои за карантинен ...

Sveta

Мерси за бързият отговор. :) Нямам възможност за по-голям  :( Имам много други неща и няма място терариумите ми са един върху друг вече всичко се крепи на косъм  :-D дали някой от форума ще е заинтересован и би го взел щом други опции няма?

Lightning_boy

Цитат на: Sveta - 21.09.2015 20:21
Мерси за бързият отговор. :) Нямам възможност за по-голям  :( Имам много други неща и няма място терариумите ми са един върху друг вече всичко се крепи на косъм  :-D дали някой от форума ще е заинтересован и би го взел щом други опции няма?

Ако пуснете една тема в раздел за продажби мисля, че все някой добър собственик ще реши, че има нужда от такъв прекрасен екземпляр  *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Sveta

Всъщност се пробвах но се оказва че трябва да чакам 2 месеца  :-D не знам защо няма тема подарявам

tetra

Тридесет литров аквариум е минималният обем за създаване на стабилна еко система. Отличен избор. Трябва да сме наясно обаче, че можем да отглеждаме най дребните аквариумни рибки, и да не прекаляваме с броят им, защото еко системата ще е  нестабилна и ще се нуждаем от повече грижи, по честа смяна на водата, увеличена филтрация и растителност. *privet*

fam

Цитат на: Sveta - 21.09.2015 21:29
Всъщност се пробвах но се оказва че трябва да чакам 2 месеца  :-D не знам защо няма тема подарявам
:-[ АМи  аз пак попрегледах правилата на форума..за раздела "Предлагам" е ако ще продаваш или заменяш нещо... Съгласно случая ти, по- скоро ми прилича,че му  търсиш дом, някой да го осинови..може би ако си направиш тема с подходящото заглавие в раздела за рибките, не виждам защо да има проблем, Като евентуално това дори би довело до по- добри условия за живот на рибока... :-[

Sveta

Цитат на: fam - 21.09.2015 23:34
:-[ АМи  аз пак попрегледах правилата на форума..за раздела "Предлагам" е ако ще продаваш или заменяш нещо... Съгласно случая ти, по- скоро ми прилича,че му  търсиш дом, някой да го осинови..може би ако си направиш тема с подходящото заглавие в раздела за рибките, не виждам защо да има проблем, Като евентуално това дори би довело до по- добри условия за живот на рибока... :-[


Не знам какво имаш предвид под раздела с рибките от доста време разглеждам :(

NikolaiF

В момента имам едно сомче което не знам какъв вид е.Тук намерих подобен и пиШе, че е Боция дариое но немога да преЦеня дали е така.Ако мойе малко инфо за вида и пола .Дано снимките свърши работа,доста се крие.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.cc%2Fwggeone6p%2Fsom1.jpg&hash=1698a6998f4938402f332817bfe5ce175d98cd1f

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.cc%2Frgiygp8k1%2Fsom2.jpg&hash=0394cd9307c7f9b6ee025513644e60bbb6eab236

geshi


NikolaiF

Цитат на: geshi - 29.09.2015 22:07
bumbulbi cat fish сиамска котка
А за пола може ли да се определи?

Similar topics (5)

17707

Публикации: 5
Прегледи: 3833

5364

Публикации: 3
Прегледи: 2812

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6628

19239

Публикации: 4
Прегледи: 4799