• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Старт

Започната от bluefire, 10.12.2008 01:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bluefire

Здравейте на всички  от скоро сум щастлив собственик на 300л аква с външен филтър АТМАН  но имам няколко въпроса и се надявам някой да  ми даде идея
1.Аквариума е ползван 3 год като морски и целия е в в водорасли (маи кафеви )  та искам да питам как да ги махна че и филтъра ги има
2.Аквариума от 6 месеца  е сух това пречи ли на  силикона и има ли вариант да се е разсъхнал и да протече
3.Колко е макси малния воден стълб на помпата спрямо аквариума 

zambo

1. Измий аквариума с вода и го изтъркай с гъба и сода за хляб . Филтъра само с вода ще е достатъчно .
2. Не би трябвало да има проблем със силикона . За лично успокоение го напълни за една нощ в банята - но мисля ,че е излишно като дейност.
3. Някъде по корпуса на филтъра трябва да има изписани техническите  му характеристики или поне кой модел е .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Joro Vn

Цитат3.Колко е макси малния воден стълб на помпата спрямо аквариума 
Ако филтърът е канистър, свързан с маркучи към аквариума, водният стълб е без значение. Системата е циркулационна и по- скоро има влияние дължината на маркучите.

spetsa

До колкото съм чел в опътванията на Атман ,кофата не трябва да се намира на повече от 1.5м под нивото на аквариума.За другото те опътиха,но най-добре дай точния модел  ;-)

Joro Vn

ЦитатДо колкото съм чел в опътванията на Атман ,кофата не трябва да се намира на повече от 1.5м под нивото на аквариума.
Да, подобно изикване може да има и при други филтърни системи. Прави се вероятно с цел сигурност при експлоатация. Защото тогава е факт статичния напор на водния стълб, който въздейства на канистъра- може да се получат пропуски от уплътнения, измятания на детайли и т.н. Ако го има като изискване, нека се спазва. Иначе този воден стълб не влияе на дебита на помпата при циркулационна система.

Similar topics (5)

20624

Публикации: 44
Прегледи: 22671

55518

Публикации: 8
Прегледи: 3201

36826

Публикации: 3
Прегледи: 3211

46193

Публикации: 5
Прегледи: 2238

20950

Публикации: 8
Прегледи: 5089