• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Старт на нов 170 литров аквариум

Започната от magic_paladin, 25.10.2009 19:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

magic_paladin

Здравейте!
Най-после и аз се реших на по-голям аквариум-170литра,смятам да бъде със скалари дива форма.Имам няколко въпроса относно старта:
1.Имали проблем ,ако взема аквариума в комплект с осветлението,капак,филтър,шкаф?
2.Размерите, на който съм се спрял са 80д/43ш/50в -тези размери добри ли са ? (исках да е по-дълъг,но уви няма място)
3.Колко скалара мога да взема ?
4.Относно дизайна-черен фон,грунд 5см, смятам да  сложа 2 по-големи корена,камъни и много малко растения 4 броя валиснерия и 6 броя криптокорина
5.Смятам да пусна 10-на броя червен неон (3-4см) имат ли шанс да оцелеят или да не пробвам?
Това е засега,до края на месец Ноември да се надяваме да е готов! :-)
Oчаквам вашите мнения и препоръки! ;-) :-)



ico

С големи неони и малки скаларии поне година проблеми не трябва да имаш. За броя... Вземи няколко (7-8) и после ще си оставиш един чифт. Размерите стават, щом те ограничава пространството.
Ако храниш добре скалариите и те привикнат с дребни риби от малки, вероятно е да не ги закачат и после. За хубави скаларии ти препоръчвам като основна храна бяла риба с чесън и някакви зелении вътре.  *THUMBS UP*
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Raven

Благодарение на Диването,Жорикс и Райко това е най популярният аквариум напоследък  :-D

Догодина напролет и аз ще правя същият- корени,скромно растения,манакапуро и червен неон.

Няма проблем да си вземеш комплект аквариум- единствената забележка към тях е слабото осветление, при положение че няма да правиш растителен акварим осветлението ще ти е достатъчно.За валиснерия и криптокорина особено.

Може да е малко малък този аквариум за манакапурото- те не са алтуми но все пак са си едрички.

Относно комбинацията скаларии+неон- надявам се да няма проблем стига да не пуснеш малки неонки при отраснали скаларии, като свикнат от малки и се хранят добре- сигурно ще е добра комбинация.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

zambo

1. Не няма , но осветлението , което се слага в такива готови комплести е слабо за някои по-чувствителни растения .
3. 6-8 скаларии максимум . При това положение ти трябва канистър .
4. Въпрос на избор и вкус . Каквото и да направиш , щом ти харесва е правилно .
5. Ще оцелеят .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

magic_paladin

Цитат на: Raven - 25.10.2009 21:43
Благодарение на Диването,Жорикс и Райко това е най популярният аквариум напоследък  :-D


Да наистина големи са зарибители  :-[ .
Колкото до неоните,ще сложа от сегашния ми аквариум 10 броя са на 4-5 месеца,големи 3-4см.Стария аквариум мисля,че ще си замине в избата заедно с повечето от растенията и грунда или ще го подаря ,че няма много място у нас  :-D .

mastiffs

Желателно е неонките да са по едри. Онзи ден и аз пробвах комбинацията слалар +неон и резултата беше доста груб  :buff: Имам 2 по-големи скларии и 3 сравнително по-малки. Пуснах 10 неона на по 2см. ,  2.5см. Имаше един към 3 см и само той оцеля , другите 9 си отидоха още с пускането  :-)
По-древни от Рим, по-големи от всички в България - това е ПЛОВДИВ !

NO CARRIER

Когато се правят такива процедури, най-добрият вариант е да се пуснат първо неоните и след няколко дни скалариите. Ако вече са факт, то неоните се пускат вечерно време, като преди това си нахранил добре гадюхите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mastiffs

Бях ги нахранил 3 пъти преди да ги пусна , незнаех за късния час , но така се случи че беше вечер.
Докато лампата беше включена имаше 2 жертви , след изключването ги довършиха и останалите  *dontknow*
По-древни от Рим, по-големи от всички в България - това е ПЛОВДИВ !

ico

До свикване е според мен. И на дребните риби и на скалариите.
При скаларии бях пуснал дребни молинезии от друг аквариум. Молизнезиите отначало никак не се пазиха и няколко бяха убити, дори да не се побираха в устата на скалариите. Останалите почнаха, да се крият и да избягват едрите риби. След няколко дни скалариите посвикнаха с дребосъците и не се опитваха, да ги ловят.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

20620

Започната от Jared


Публикации: 34
Прегледи: 13683

46383

Публикации: 1
Прегледи: 1420

40083

Публикации: 3
Прегледи: 2879

8507

Публикации: 19
Прегледи: 14226

5781

Публикации: 2
Прегледи: 2332