• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Спират тока за профилактика- И сега кво правя?

Започната от bRIX, 23.09.2007 18:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bRIX

От няколко дни на входа на блока стои една бележка от Е-Он България. Така и така уважаеми клиенти на 27-ми септември от 7.00 до 17.00 ще ви бъде спрян тока за профилактика. То няма лошо ама аз какво да правя с аквариумите? Това са си 10 часа без филтрация, и отопление. Филтрацията майната и. После ще си изсмуча мизерията, една по-крупна подмяна на водата еди ела. Ама отоплението. Държа дискусите при 29-30 градуса, ама за  10 часа незнам. Някои изправял ли се е пред подобен проблем и как го е решил? Минава ми през ума за бойлера да подменя водата по обед с малко по- топличка, но ме е страх да не ги пресека рибоците

kamos

Предварително вдигни температурата на помещението в което е аквариума на 30 градуса и да се надяваме, че това ще е достатъчно.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Stas

Нищо няма да им стане!
Само си спри филтъра и го отвори, за да не стане леш вътре.
10 часа не е голям проблем, а и енергото вероятно ще ви пуснат тока по-рано.

nina

Все още е доста топло, ми след 2-3 месеца.. При нас миналата зима в най-големия студ беше гръмнал трафопоста рано през нощта и на сутринта като станах в малкия аквариум всички бебета бяха заврели носове в пясъка. Но в големия нямаше никакви поражения, а и температурата беше спаднала само с 4-5 градуса. Но при него отвсякъде е оградено, освен предното стъкло. Ако имаш възможност можеш да поставиш някакви плоскости или друго за изолация отзад и отстрани на аквариума. Все пак ще задържа и няма да изстива водата толкова бързо.

Joro Vn

    Май ставаше дума за аквариуми в мазе. Там е по- хладничко обикновено. В краен случай един изпитан номер- обвиваш аквариума с цели вестници, както са с всички листа, централни ежедневници, че да са много. :-) Може леко да ги намачкаш предварително. И след това "връзваш" с тиксо.

NO CARRIER

В петък го спряха и при мен. Теб са предупредили, ама нас не. Е, псувах, псувах, пък ми мина. Поражения нямаше.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

8005

Публикации: 6
Прегледи: 2870

48805

Публикации: 3
Прегледи: 2496

25789

Публикации: 90
Прегледи: 81133

12918

Публикации: 16
Прегледи: 7987

9810

Публикации: 3
Прегледи: 3291