• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Снежна вода.

Започната от Хелера-91, 15.12.2007 11:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хелера-91

Днес при нас заваля за пръв път сняг бял и пухкав. Искам да попитам дали разтопения сняг става за аквариум има ли нещо по-специално в употребата му? Благодаря предварително! :-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

torsade

 Снегът може да е източник на мека вода, стига да ти е нужна такава. Но внимавай, защото в по-големите градове снегът често е доста мръсен. Не знам как е при вас, но е хубаво да не е първия паднал сняг от валежа, щото той обира мръсотиите.
А снегът става и за пързаляне иза снежен човек също.
Охлювът не ни е враг!

panchopan

A за африкански цихлиди става ли ?
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Хелера-91

Добре, ами ако изчакам да повали събера си там колко ми трябва и да го преваря, ще станели или не ами не ми трябва много мека вода защото гледам живородки, данио, коридорас, анцитрус и лабео. Мислех си че е много по добра от всички други видове, аз от чешмата не съм слагал никога а само от тази която се дърпа със сонда.
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

Boby_

Ами в общия случай снегът би трябвало да е точно обратното на това, което е нужно на африканските цихлиди. ;-)

barabata

И във Африка си има върхове с вечен лед/сняг и от там си тръгват реки и потоци, но по важното не е дали е изворна или разтопена вода, а от къде минава водата и какво се разтваря във нея. По долните течения на реките и в езерата водата е вече с различен химичен състав и точно този състав е от значение по-принцип за растенията и животните от съответния биотоп ( не че не го променяме в аквариумите които ние поддържаме ). Общо взето наливаш от чешмата, а ако ти е професия или ти е тръпка вече и донастройваш химията ако ти е по джоба.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Boby_

Цитат на: barabata - 15.12.2007 11:51
И във Африка си има върхове с вечен лед/сняг и от там си тръгват реки и потоци, но по важното не е дали е изворна или разтопена вода, а от къде минава водата и какво се разтваря във нея. По долните течения на реките и в езерата водата е вече с различен химичен състав и точно този състав е от значение по-принцип за растенията и животните от съответния биотоп ( не че не го променяме в аквариумите които ние поддържаме ). Общо взето наливаш от чешмата, а ако ти е професия или ти е тръпка вече и донастройваш химията ако ти е по джоба.

Амиии, сигурен ли си, че в Африка има сняг? Брей, какво откровение!

Писането на цяло мнение само с цел да бъде написано нещо не е добра идея. А твоето е точно такова - естествено, че когато говорим за снежна вода, не говорим за тази в реките и езерата, а за директно разтопен сняг. А когато някой пита за африкански цихлиди, има предвид нужните им параметри - като цяло най-важните сред тях са общата твърдост и pH. Ясно е, че водата, получена чрез разтапяне на сняг, ще има както твърде ниска обща твърдост, така и неутрално pH, които не са особено подходящи за африкански цихлиди.
А какъв е кръговратът на водата, както и това, че тя е с различен химичен състав в различните биотопи, са неща, които първо са ясни на всеки второкласник и второ нямат връзка с темата.

miTko

Боби, в Африка сняг се намира, но "няма стопанско значение". ;-)

Въпросния сняг за нас(Пловдив) е първи и със сигурност не е чист. Предполагам и в Септември също, зарежи тая работа.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Boby_

Цитат на: miTko - 15.12.2007 12:09
Боби, в Африка сняг се намира, но "няма стопанско значение". ;-)

Въпросния сняг за нас(Пловдив) е първи и със сигурност не е чист. Предполагам и в Септември също, зарежи тая работа.


Не знам защо решихте, че не знам за снега в Африка. Мога да ви изредя районите, в които пада - те са точно два, околностите на Килиманджаро и Атласките планини.
Човекът пита дали снежната вода е подходяща за африкански цихлиди, което няма АБСОЛЮТНО нищо общо със снега в Африка. Това е все едно някой да попита дали колата му може да се движи със суров петрол, а някой да вземе да му обяснява, че суровият петрол може да се вади не само на Арабския полуостров, ами и от сонди в Северно море примерно. :-)

Хелера-91

Мене не ме интересуват цихлиди а живородки. Няма да слагам ведна от този сняг ще почакам даже като си набавя необходимото количество ще го преваря и ще го смеся със водата която си слагам по принцип. Мисля че може да има положителен ефект. Тази вода дали е подходяща за размножаване на неони. :-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

panchopan

Oфффф, моля да ме извините ....
Въпроса си беше чисто риторичен и изцяло в сферата на шегата :-(
А то какво стана ......
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

botan

Айде сега да прочетеш за животодките....
Живородките предпочитат твърда вода, а снега е в най-добрия случай неутрален, иначе е възкисел заради замърсяването.
Неони се развъждат много трудно и едва ли ще успееш, това се прави от специалисти, а и неоните искат мн специални условия за развъждане.
Не смятам че си за няколко литра вода, че чак да разтопяваш сняг за да си пълниш аквариума.

mimo73

Днес от един варел с дъждовно снежна вода взех малко да измеря параметрите-твърдост 4,PH 6, нормално ли е да е кисела и дали става за аквариум?

Живко

Не е важно кой, какво иска да развъжда. По-добре да се опита и после да се коментира. Празни приказки...
Неоните не са някакво тайнство. По скоро изискват повече внимание.
Водата от сняг може и да стане за неони.

@Хелера-91
Не е лошо да провериш твърдостта на водата от помпата. Обикновено е толкова твърда, че не става даже и за африкански цихлиди

Никой не се е родил научен.

Хелера-91

През целия си живот съм гледал риби само в такава вода не и знам параметрите но живородките ми даниото лабео коридорас и т.н. си живеят(и дано продължават) и размножават без никакъв проблем.
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

Similar topics (5)

35429

Публикации: 8
Прегледи: 3387

6310

Публикации: 8
Прегледи: 4308

40972

Публикации: 15
Прегледи: 6008

9928

Публикации: 10
Прегледи: 6736

1887

Публикации: 20
Прегледи: 12256