• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 05:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

въпрос за трипафлавин

Започната от validen24, 07.11.2008 21:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

validen24

Имам един въпрос към специялистите понеже не можах да преценя къде да сложа темата реших тук да го направя.Та въпроса ми е следния преди време си направих аквариума наново и му добавих nitrigon микроорганизми да създам някаква добра микрофлора или фауна:) не знам точно ,но забелязох, че храната която не е изядена развива някаква плесен  примерно гранулка храна заприличва на нещо подобно на глухарче с бели нишки отвсички страни рибките са си наред всички са си наред ,но мисля да сложа малко трипафлавин превантивно но дали той убива цялата микрофлора и ако да след колко време спира деиствието на трипафлавина че да добавя пак от бактерииките?
Ако някои даде съвет благодаря предварително ако не здраве да е :)

barabata

07.11.2008 22:05 #1 Last Edit: 07.11.2008 22:08 by barabata
Остава ли храна значи не храниш правилно. По правило рибките винаги трябва да са леко гладни , а не преяли. Излишната храна или невнимателно изсипаната в повече се измуква от аквариума с маркуче.

Edit: трипафлавина хич не го пипай - това е въпрос на хигиена , а не на болести.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Joro Vn

     Може да смениш гранулите с люспи например. Те стоят по- дълго време на повърхността на водата, за разлика от гранулите. Особено ако ги стриеш.

validen24

Ok  няма да ги закачам  ще сменя храната че нещо не я харесват

Живко

08.11.2008 00:42 #4 Last Edit: 08.11.2008 00:44 by Живко
Трипафлавина както повечето багрила се разгражда от светлината. След 2-3 дни няма да действа.
Тази плесен най-вероятно е Saprolegnia ceae. Винаги ще присъства в аквариума ти колкото и да я трепеш. За това е безпредметно да слагаш препарати докато не подхване и рибите ти. За да има възможно най-малко количество от тези гъбички трябва да се поддържа хигиена в аквариума.
Вече са ти казали, че хранителни остатъци не трябва да има. Ако поддържаш оптимален брой риби за аквариума и съответно за филтрацията, с която е снабден проблеми няма да има.

За профилактика е по-добре да ползваш метиленово синьо. По-малко токсично е и не вреди на растенията. Трепе бактерии, по-скоро ги вкарва в разумни количества. Вреди по малко на нитрифициращите бактерии.
Аз го ползвам понякога да унищожавам бактериите, които образуват ципа, но само когато ще правя полурестарт. Едновременно яко сифонране и измиване на филтрите. Това също е временно решение, ако не се подобрят условията(органичните отпадъци).
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

23699

Публикации: 2
Прегледи: 2074

7249

Публикации: 36
Прегледи: 13135

14869

Публикации: 6
Прегледи: 4753

38899

Публикации: 17
Прегледи: 6487

6338

Започната от svere


Публикации: 5
Прегледи: 2799