• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сметка за ток!!!

Започната от NikolaV, 09.12.2006 11:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bicho1976

Тристаен апартамент,два климатика(инверторни),един конвектор,бойлер всяка нощ е включен (събота и неделя  не изключва),два аквариума с осветление 100вт.PVC дограма и изолация(гипс-карто
он).Три телевизора,хладилник-фризер(класА),готварска печка(държим хляба вътре :-)),и жената я ползва от време на време(прави страхотни сачове).
Две деца на 1г. и 7 г, досега имаше нон стоп хора в къщи.
Равносметката:
Последният месец паднах на стотачка.Най-голяма сметка -220лв
П.П:MeTogu  радвам се че се завърна!!!!

dalgia

Двустаен вътрешен два климатика (работят от дъжд на вятър) боилер и фурна на ток . Котлона е газов, пералнята и хладилника не ги броя за големи консуматори ,ако се спра  на 80-лева се радвам. :-D :-D

Seiji

Кой както се уреди  *SORRY*
Със същите уреди и членове на семейството приятел плаща по 25лв ток, ние по 80, лятото....
Зимата хвърчим на 200+, той на 60...
Не знам как става, но съм се отказал да се тормозя по въпроса отдавна.

valnata

Цитат на: Seiji - 21.06.2010 22:39
Кой както се уреди  *SORRY*
Със същите уреди и членове на семейството приятел плаща по 25лв ток, ние по 80, лятото....
Зимата хвърчим на 200+, той на 60...
Не знам как става, но съм се отказал да се тормозя по въпроса отдавна.


Става като дадеш 500 лева. Идват настройват ти "модерния" електромер и си заминават. :-D

MeTogu

Не споменавате кой какви аквариуми и техники притежава.Че то ако за аквариума излитат поне 5 лв на месец аз зимата би трябвало да плащам над 350 а лятото около 120 а се надявам да се закотвя на 80.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

vasso

Много е относително всичко. Ако няма парно е доста скъпо. Зависи колко се готви, колко често се глади, изобщо варира и не виждам смисъл всеки да се обяснява колко климатика има и колко печки. Ако става въпрос за аквариумите, мисля, че сме достатъчно интелигентни да си сметнем колко излиза. Ако си сравняваме разходите за аквариумите добре, но другото мен лично изобщо не ме интересува. :-)

Асен Евгениев

Цитат на: vasso - 21.06.2010 23:18
Много е относително всичко. Ако няма парно е доста скъпо. Зависи колко се готви, колко често се глади, изобщо варира и не виждам смисъл всеки да се обяснява колко климатика има и колко печки. Ако става въпрос за аквариумите, мисля, че сме достатъчно интелигентни да си сметнем колко излиза. Ако си сравняваме разходите за аквариумите добре, но другото мен лично изобщо не ме интересува. :-)
Точно така! Иначе темата става база данни за крадците. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Luton

От януари до март газ (парно и топла вода, котлони на печка) сметката ми е около 1000 лева, тока около 400 лева.

Тази година цените са увеличени, преди години беше съвсем без пари! Криза !

kdravia

Цитат на: Luton - 22.06.2010 00:13
От януари до март газ (парно и топла вода, котлони на печка) сметката ми е около 1000 лева, тока около 400 лева.

Тази година цените са увеличени, преди години беше съвсем без пари! Криза !
За колко месеца 400 лева?
Докато има шарани,ще има и рибари!

Desmoria

В Англия все пак е друг стандарта. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

dok70

Няма криза бе !
Моля се да ни застигне вече, ама английската криза! 8-)
Минах на двукратен режим на светене, 2 по 4 часа, като антикризисна мярка.
Едната част на нощна, е на китките не им харесва май, ама да стискат. :-D
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Luton

400 за три месеца, кризата е жестока тук, става все по-зле.

България си е България *bg*


dok70

Цитат на: Luton - 22.06.2010 16:26
400 за три месеца, кризата е жестока тук, става все по-зле.

България си е България *bg*


Връщай се!
Тук потече масло и мед от чешмите...
*bg*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Luton

На всякъде е едно и също, ТРУДНО!

За мен е късно да се връщам, няма при кой

всички хора са ми тук, там само имотите са останали(за сега)

от България по хубаво си няма, другото е география и странни миризми :-D

Нали сме си на всякъде у дома, щом е Европа, но не баш!

Seiji

Толкова е хубаво, че хората вече съчки събират и пръчки намират  :-D :duvar:

Similar topics (2)

25270

Започната от septic


Публикации: 4
Прегледи: 3007

9293

Публикации: 5
Прегледи: 4462