• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скариди с родостомус,неонки.......

Започната от rakim, 29.12.2005 01:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Хора някой който ги чува скаридите ще ми каже ли дали могат да съжителстват с неонки,родостомуси,наностомуси....имам и коридораси,отоцинклуси и анцитруси,но за тях знам че няма проблем.За достатъчно място има,аквариума е голям.Растения бол,засега 8) но ме притесняват родостомусите и неонките,кажете си мнението :roll:
540л Южна Америка

georgi feschiqn

Хора помогнете и мен ме интерисува. Имам родостомуси и скариди(аманови и черита). Та родостомусите са ми от стария аквариум и с амановите скариди няма проблеми ,но с малките черита има. Два пати ги виждам как ги гонят черитата се спасяват по чудо родостомусите 'кражат'около мит.над скитото чери.та питам дали го гонят от тяхната територия или искат да закусят.
https://s14.postimg.cc/uueeroblt/image_0_02_05_b093f65ac4022ecc39e9e59735c502e3a6.jpg





danielm

Искат закуска, може и гала вечеря. С времето ще стават все по-добри ... и черитата няма да се спасяват по чудо, излязат ли над треволяка.  *MODERATOR*

BatV

Черитата се плодят като хлебарки, може да дадът някоя жертва, но при така залесен аквариум ще оцелеят без грижи. *THUMBS UP*

Борис Христов

Цитат на: BatV - 17.02.2017 14:44
Черитата се плодят като хлебарки, може да дадът някоя жертва, но при така залесен аквариум ще оцелеят без грижи. *THUMBS UP*
Подкрепям напълно мнението. Никога не съм имал скаридарник в който да отглеждам само скариди. Винаги са били в съжителство с риби ,и то много риби(тетри и расбори). Родостомуси никога не съм гледам ,но не вярвам разликат да е кой знае колко голяма. Никога до този момент не съм виждал риба да гони скариди освен ако скаридатате не е болна и личи ,че скоро ще умре(последното съм наблюдавал само 1-2 пъти).
За пример давам 165 аквариум в който март месец пуснах 30 жълти скариди.Пуснах ги с 30 ембер тетри ,40 симуланса, 10 нанунстомус-а маргинатус ,10 отоцинклуси ,10-тина данио еритромикрон. От декемжри месец 2017 до днешна дата от аквариума съм извадил над 600 скариди и гарантирам , че има още 2 пъти по толкова. Въпроса е ,че за литража в който живеят популацията достига връх и спираш да виждаш майки с хайвер. Никога не съм полагал грижи за скаридите. Таке ,че...СМЕЛО! :-)

rakim

Момчета,това съм го писал преди 11 години  :-D *DRINK*
540л Южна Америка

Similar topics (5)

18047

Публикации: 18
Прегледи: 7453

15241

Започната от m_milena


Публикации: 3
Прегледи: 3360

55635

Публикации: 5
Прегледи: 3732

28821

Публикации: 12
Прегледи: 8729

48245

Публикации: 2
Прегледи: 2238