• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 09:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

СИСТЕМА ЗА CO2

Започната от iivs, 20.04.2012 13:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nikiengi

Цитат на: manyg - 03.05.2012 00:27
Сподели я тази съставка и с нас :)
Сигурен съм 4е ще е интересно и на другите колеги

Сода Бикарбонат!  *THUMBS UP*

shrimp-now

03.05.2012 10:50 #16 Last Edit: 04.05.2012 07:44 by shrimp-now
Да сода е третата съставка :)  Но интересното е количеството .... ного хора мислят че се слага малко сода но не е така ..... същото важи за маята .....+ използват се два вида мая хлебна и винена ;) в голямо количество и голямо количество сода и системата работи стабилно 30 дни.... а не първата седмица да бачка на 10000 % и после застой и спиране :)

За каличествата използвани ще си замълча за сега ......................


iivs

Здравейте колеги тази сутрин малко без да искам спечелих една система но не съм сигурен дали си заслужава парите защото не разбирам немски много цената с доставката до Бг ще стъпи около 115 лева моля за съвет дали да я взема.

http://www.ebay.co.uk/itm/160791649932?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

ето за това иде реч

Caxapa

Бутилката е 300 грамова и както се вижда няма манометри. От катринката на опаковката се вижда да има вентил-кран но това пак не е гаранция дали ще може да се пълни повторно.  Отново се връщам на минуса, че е 300 грамова  а за доста по ниска цена има  цяла система с много по-голям обем на бутилката които се предлагат от наш колега във форума. Не му правя реклама но до сега няма  и оплаквания от тези които са се сдобили с такава система от него. Апропо...Продавача изрично упоменава, че не е търговец и не се занимава с такива системи и се въдържа от гаранции.

Peza

Цитат на: iivs - 06.05.2012 11:23
Здравейте колеги тази сутрин малко без да искам спечелих една система но не съм сигурен дали си заслужава парите защото не разбирам немски много цената с доставката до Бг ще стъпи около 115 лева моля за съвет дали да я взема.

http://www.ebay.co.uk/itm/160791649932?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

ето за това иде реч

До колкото знам тези редуцир вентили са с фабрично зададено налягане на 1,5 (или 2) бара и този тип комплекти са за по-малки по обем аквариуми, но нека колегите ме поправят ако греша.
На кутията и в обявата изрично е упоменато че бутилката е за многократна употреба.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Caxapa

Не видях но може и да съм недоскив къде на кутията и в обявата е упоменато, че бутилката е за многократна употреба. Но в общи линии си е нерентабилно да се купува такъв обем на такава цена.

iivs

Имам опция да редуцирам цената на доставката с около 30 лева така че цената става малко по поносима а в комплекта има и дифузор доколкото виждам

Caxapa

Стига да пристигне читав дифузьора, че е стъклен. Освен това тук като  купувах бутилки изрично упоменаха, че при пощенските пратки трябва да  бъде празна. Там вече с редуцирането  на цената ти си преценяваш.

kapacitet

ЦитатНе видях но може и да съм недоскив къде на кутията и в обявата е упоменато, че бутилката е за многократна употреба.


Verkaufe hier eine nagelneue JBL ProFlora CO2 Düngeanlage, wurde nie benutzt, Karton .

Set besteht aus:

Druckflasche mit 300g CO2 (nachfüllbar)

JBL Nadelventi

JBL Klima Container

Diffusionspirale

Duranglas

300mm mit 2 Saugern

JBL Ferropol 50ml

Bedienungsanleitung


Според мен системата е супер. Какво като няма манометри, всичко е ново и е в оригиналната опаковка.

Nikiengi

По принцип има места за монтаж на манометри, и може да си ги монтираш в последствие, точно за тази не зная!  :-)

iivs

Здравейте на всички искама д попитам от къде мога да намеря електромагнитен клапан за системата която си купих както и манометър четох тук някъде за филма камоци но линка който е публикуван не е валиден

manyg


Similar topics (5)

32096

Публикации: 28
Прегледи: 17633

3839

Публикации: 8
Прегледи: 5251

40065

Публикации: 2
Прегледи: 3698

4814

Публикации: 11
Прегледи: 4901

46682

Публикации: 4
Прегледи: 2556