• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвет за подсилване на шкаф

Започната от chicholyubo, 29.01.2017 10:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chicholyubo

Здравейте. Май направих грешка. *HELP*
Следя форума с интерес и се запалих за пореден път да си имам аквариум.
След умуване избрах мястото и наличен шкаф. Тествах го с мен ( 90кг. ) и ми се стори много стабилен. Шкафа е от ПДЧ с вратички от МДФ.  След това поръчах аквата която е с размер по шкафа 106/38/55 ( 221,5л. ) от 10мм стъкло. Инсталирах го и за подложка заложих транспортна лента. За всеки случай махнах на шкафа крачетата които ми се сториха доста афиф, идеята ми беше да легне изцяло на долната плоскост за по стабилно. Но в момента хич не ми се струва стабилен. И то без да е пълен. Като го побутна леко се клати. За това сложих под шкафа за уплътнение туристическо шалте. Но пак не ми харесва. Как мога да подсиля шкафа за да съм убеден, че ще издържи тежината ? Идеята е да не се разваля външният му вид.


jabeto

Взимаш Пдч плоскост с размерите на шкафа и я хващаш на гърбът му.Още по-добре ще стане ако вземеш 4-ри пдч плоскости с вътрешните размери на шкафчетата и ги монтираш в тях на гърбовете им(да се получи вписано дъно) в средата на шкафа имаш подпора ,така че друго не е необходимо.Така видът на шкафа ще остане непокътнат.  *THUMBS UP*

pl86

С цял гръб ще е най-добре. Не бих рискувал с 4 отделни парчета, ще стане мн трудно за монтаж, трудно ще ги докараш да паснат абсолютно точно.

Другият ти вариант е да сложиш триъгълни планки отзад на шкафа.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.meritbg.com%2Fstorage%2F%25D0%259A%25D0%25A0%25D0%2595%25D0%259F%25D0%2595%25D0%2596%2Ftiygpl.jpeg&hash=ffe8185579b10a7a2ebe7385ff9702550f496270
някакви такива, по-големи ако намериш, в ъглите ще стане доста по-стабилен.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

evgeni200

Шкаф се люшка от не фиксиран гръб, като същия трябва да е закован са страниците или хванат с винтове.

Стоян Михов

То добре си го тествал с 90 кг, ама той ще тежи почти три пъти повече Аз имах същия проблем с моя шкаф, който мебелната къща ми направи като бонус за това, че ми направиха цялото обзавеждане :-D, съответно шкафа беше абсолютно стил амано, но единственото, което можеше да носи, беше няколко чифта гащи  :-D, (без съдъражието им). Съответно и аз като теб тръгнах по този път - реших да укрепя гърба с цяло парче и го тествах като напълних аквариума до половина - моят аквариум е малко по-дълъг  по-широк и като го заклатих леко, почна да люлее като..., няколко от видиите с които бях хванал ърба (явно нескопосано) се извадиха (понеже не можах да го впиша втре гъба заради вътрешните прегради).. И след това за съжаление реших да продължа с укрепването, вместо да правя истински аквариумен шкаф. Изрязох дървени гредички и направих вътрешен скелет на шкафа, колко време , псувни и нерви ми отне само аз си знам. Да стана сравнително здраво, вече 5-6 години си стои на него аквариума, ама загубих вътрешно пространство, чекмеджето не се затваря като хората вратичките се разместха... ит.н.  Та ако трябва да го правя днес - правя си дървения или метален скелет , слагам си аквариума пълня го  и след това му слагам каквито плоскости си искам (ако искам) и така.
Ако ПДЧ-то е със същата дебелина като вътрешните преградки мисля, че е твърде тънко.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

chicholyubo

Цитат на: Стоян Михов - 30.01.2017 13:17
То добре си го тествал с 90 кг, ама той ще тежи почти три пъти повече. Та ако трябва да го правя днес - правя си дървения или метален скелет , слагам си аквариума пълня го  и след това му слагам каквито плоскости си искам (ако искам) и така.
Ако ПДЧ-то е със същата дебелина като вътрешните преградки мисля, че е твърде тънко.

Според мои груби изчисления ще мине 300/320кг. :-[ 
Опция за нов шкаф нямам. *dontknow*
Със същата дебелина е 2,5см.

Цитат на: evgeni200 - 30.01.2017 12:58
Шкаф се люшка от не фиксиран гръб, като същия трябва да е закован са страниците или хванат с винтове.
Точно това се оказа проблемът плюс не беше нивелиран.
Но за всеки случай и за мое успокоение ще последвам съвета на jabeto за по дебел гръб ( 2см.) и идеята на pl86 за ъгловите планки. Вече съм говорил с приятел който има любителска дърводелска работилница и ще разглобим шкафа и ще го направим възможно най стабилен.
Много Благодаря за съветите  *DRINK*

evgeni200

Ако гърба е от ПДЧ и хванеш и средния крак няма смисъл от планки, като според мен шкафа е достатъчно здрав да носи този товар.

vanko77777

И моят шкаф дойде само с един фазер за гръб,  после що псувни докато го преправя
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

chicholyubo

Цитат на: vanko77777 - 30.01.2017 23:50
И моят шкаф дойде само с един фазер за гръб,  после що псувни докато го преправя

И как го поправи ?

Tony_JB

Цитат на: chicholyubo - 31.01.2017 08:25
И как го поправи ?
Привет и от мен.
Що се отнася до ПДЧ плоскостите смея да твърдя че носят и доста по големи аквариуми,при това без рамка или скелет.
Що се отнася до подмяната на фазера (гръб) те съветвам да намалиш дълбочината на средната носеща,и да сложиш вътрешно ПДЧ вместо фазера.В този случай трябва да намалиш средната с 18 мм.За нея гръбчето с 3 винта.А страниците за гръбчето,като за там можеш след винтовете да сложиш едни декоративни тапи за да не личат.
Моята аква е 700 литра и шкафа е без скелет,който сам си изработих (не съм дърводелец)
Успех в доработването.

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Tony_JB

Цитат на: Tony_JB - 31.01.2017 11:09
Привет и от мен.
Що се отнася до ПДЧ плоскостите смея да твърдя че носят и доста по големи аквариуми,при това без рамка или скелет.
Що се отнася до подмяната на фазера (гръб) те съветвам да намалиш дълбочината на средната носеща,и да сложиш вътрешно ПДЧ вместо фазера.В този случай трябва да намалиш средната с 18 мм.За нея гръбчето с 3 винта.А страниците за гръбчето,като за там можеш след винтовете да сложиш едни декоративни тапи за да не личат.
Моята аква е 700 литра и шкафа е без скелет,който сам си изработих (не съм дърводелец)
Успех в доработването.

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk
Опп сори за грешката!
Не намаляш средната носеща с 18 мм а 18- дебелината на фазера.
Или за по лесно средната трябва да е 18 мм по малко от страничните.Така ПДЧ гръбчето ще носи тежестта.

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

vanko77777

Цитат на: chicholyubo - 31.01.2017 08:25
И как го поправи ?


Вкарах по една ПДЧ плоскост да се получи кото вписан гръб и отвън съм сложил една  цяла ПДЧ кото съм ги хванал с болтове ако искаш мога и снимки да ти кача
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

chicholyubo

Цитат на: vanko77777 - 31.01.2017 13:16

Вкарах по една ПДЧ плоскост да се получи кото вписан гръб и отвън съм сложил една  цяла ПДЧ кото съм ги хванал с болтове ако искаш мога и снимки да ти кача
Ще съм благодарен за снимките  *privet*

vanko77777

31.01.2017 13:45 #13 Last Edit: 31.01.2017 19:55 by vanko77777
Довечера ще го снимам

Публикациите са слети: 31.01.2017 19:55

Ето колега дано се разбира че снимах набързо с телефона
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

chicholyubo

Подсиленият шкаф с винкел и после старият гръб от неговият си фазер. Стана бетон.

Similar topics (5)

4716

Започната от _777_


Публикации: 15
Прегледи: 7111

42905

Публикации: 7
Прегледи: 2765

16598

Публикации: 8
Прегледи: 4999

40726

Публикации: 6
Прегледи: 5641

13987

Публикации: 5
Прегледи: 2359