• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 18:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Пяна по повърхността

Започната от stenli, 06.01.2008 13:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ico

  *offtopic jordanmilchev броя аквариуми и уморени риби, не са критерии. До сега само подвеждаш хората с неверни, ама категорични мнения.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

besom

мисля че трябва да го прежалиш този камък. Следи внимателно аквариума !!! почти съм убеден че има високо съдържание на разни метали.

stenli

Камъка е само компромисен вариант за задържане на клонката, понеже нямам такъв съд, в който мога да го накисна *SORRY*. А в такъв случай, какъв тест за вода да си взема, който да даде най обща представа за състоянието на водата.

botan

Филтъра ми се вижда прекалено малък за този аквариум, аз на твое място бих си взел нов, по-мощен или бих направил стария външен(има статии, потърси във форума) :-)

besom

в твоя случай желязо и мед. Не забравяй gH и kH (това защото седиментите бързо се разстварят).  Всеки аквариум има уникална среда. Това как да държиш параметрите стабилни е половин изкувство :). Много от отговорите ще намериш в Химия.

stenli

Пяната изчезна *YAHOO*.
Мерси на всички :-)

kamos

"аз също мисля че е от кулизите,но може ако си слагал акватан или др. подобни препарати да е от тях"
Би ли се аргументирал моля, или спри с щуротиите.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Similar topics (5)

22528

Публикации: 18
Прегледи: 10462

9928

Публикации: 10
Прегледи: 6737

48865

Публикации: 9
Прегледи: 5340

10236

Публикации: 13
Прегледи: 6807

15990

Публикации: 0
Прегледи: 2072