• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблеми с мътна вода в аквариума.

Започната от Enzo_01, 11.11.2007 13:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Enzo_01

Здравейте пиша тази тема защото проблема ми е малко по-специфичен.

Първо, значи аквариума ми е следния: 120л. напълнен с около 100л, вътрешен филтър с мощност 300л/ч., лампа силвания,нагревател.
Рибки: 5 скаларии, 6 молинезии, две сомчета (анцитрус и коридорас), една малка златна рибка и 3-4 малки още гупички
Растения: валиснерия, ричич, водна леща, малка криптокориа (издънка просто, едрата я разкарах, защото разбрах, че тровела валиснерията, и още три на които не им знам имената)


Проблема е там, че от известно време водата се замъти и незнам защо, в началото въпреки че имах и криптокорина, всичко си беше добре, и валиснерията беше свежо зелена и криптокорината растеше и водата беше бистра, но сега уви, нещата се промениха, махнах криптокорината преди седмица и чакам да се подобри валиснерията, водата все още е мътна, смених вече два пъти по 1/4 от водата. Но още няма резултат.

Значи, четох и малко за филтрите, и видях, че трябва водата да премине през филтъра около 4-5 пъти за час, а при мен минава към 3 пъти, чудя се дали да не сменя филтъра, или да взема по-малък аквариум или изобщо да се откажа.

Моля за съвет какво мога да направя, защото така никак не ми харесва да гледам мътна вода и кофти растения.

Благодаря предварително!

Хелера-91

Филтъра ти е много слаб аз с 50 литра съм с 300л/ч. Вземи си по силен филтър и в продължение на една седмица сменяи по 10-20% от водата. Това е от мен нека по опитните си дадът мнението. Успех.
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

mejdupraznika

за този твой аквариу може да си вземеш един с дебит от 500л/ч или 600.
Един 500л/ч го дават от 60-120л аквариум. аз съм с такъфи съм доволен на Aqua el  *BRAVO*

kamos

"Вземи си по силен филтър и в продължение на една седмица сменяи по 10-20% от водата. "
Това пък защо????
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

mkmarinov

Със същия аквариум съм, 120литра от тях към 110пълни, може прекалено да прозвучи, ама съм с 2 филтъра, но нали казват че излишна филтрация няма. Eдиния външен EHEIM Classic 2211 с пълнежи EHEIM Substrat Pro-дават го до 150литра ама мн бързо ми се задръстваше и сложих и вътрешен 500л на час,да обира по-едрите буклуци да не задръстват финната вата на външния, чистя ги на 2 месеца, досега съм нямал проблеми нито с мътна вода, нито с болести. Иначе в твоя случай сигурно е от филтъра, вземи си някой по мощен с повече филтърен обем. За растенията незнам, писал си с лампа Силвания, ако е една, е малко тая светлина, аз съм с 3х18в.
Es gibt Menschen, die, wenn sie das Licht am Ende des Tunnels sehen, ein neues Stück Tunnel kaufen.

Enzo_01

Май, май ще трябва да се изтърся още парички за филтър  :-(

И все пак, преди да го направя, ще ми разясните ли малко повече за powerhead филтрите или там както бяха (тия дето имат глава и долу се слага гъба, колкото си искаш голяма)

А лампата е една, да. Но мисля, че осветлението не е проблем защото е доста светло и до преди две седмици всичко си беше наред. Аквариума ми е от около половин година. Наскоро сложих златната рибка и четирите молинезии (две златни и две сребърни)

Flober

Няма как да се досетя за височината на аквариума ти , но бих ти препоръчал
1. да усилиш осветлението
2. същото и за филтрацията и
3. (но не и на последно място) сменяй водата не по-често от веднъж седмично-дай му малко време да се стабилизира.

CellebrO

Ами златната рибка?
да знаеш че тя е еквивалент на прасе  :-D тия рибки доста цапат,така че вероятно и тя спомага за тази ситуация.
Beauty is in the eye of the beholder.

Живко

Мненията за криптокорините са преместани тук.

: 27.11.2007г 08:08ч
А относно мътната вода.
Разбъзикал си вероятно азотният цикъл.
Ровене в дъното (икоренявал си растение), добавяне на нови риби, вероятно прехранване- все още не си уцелил дневбата дажба с новите придобивки, резултата е замътена вода.
Аквариумът сам ще се справи с проблема. Остави го намира. Храни по-малко. Увеличавай дажбите и населението постепено, за да мога да наваксат нитрификациращите бактерии.
Наистина имаш нужда от по-мощен или още един филтър.
Гледай струята да филтъра да раздвижва повърхността на водата. Така ще има достатъчно кислород във водата.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

8670

Публикации: 29
Прегледи: 10697

37752

Публикации: 13
Прегледи: 6490

3817

Публикации: 4
Прегледи: 4051

23822

Публикации: 2
Прегледи: 2241

36394

Публикации: 16
Прегледи: 9739