• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 20:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем, течение във аквариума ми заради помпата

Започната от malintomov, 29.12.2011 23:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

malintomov

здравейте искам да попитам днес пуснах рибките си в аквариума си който е 50 литров и гледам че има течение от аквариумната помпа и ги бута насам натам ако останат за момент неподвижни това проблем ли е и как мога да се справя с него, аквариума ми е все още празен на дъното тепърва ще му слагам разни работи, а помпата ми казаха че е добре за този литраж като я копувах 12 вата е

Bolta

Тя може да е 12 вата, но кажи с какъв дебит е!? По ватовете горе-долу ми се струва, че няма да е по-малко от 600-700л/ч... та ако е така - наистина ще дойде силна за тези литри.

Асен Евгениев

 Ако прави много силно течение, рибите ще се изтощават да се борят с него.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

malintomov

600 пишеше на котийката
та друга ли да копувам за тези литри?

Асен Евгениев

Ще намалиш дебита, има много начини.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

malintomov

а може ли да ми обясните някой от начините за намаляне на дебита.


malintomov

благодаря за бързите отговори но на този въпрос ще отговоря утре като отида на работа че там ми е аквариума и котийката от помпата чао за сега и до утре, но пък забелязах нещо като потопя повече помпата на по-дълбоко и почва много по слабо да пуска мехурчета и ако продължа надолу спира да пуска мехурчета това начин ли е или не?
: 30.12.2011г 00:12ч
ето ми я помпата


та кажете има ли начин да и намаля дебита

elsenior

Сложи си флейтата на помпата, така ще намалиш течението. Ако нямаш флейта към модела си направи, не е трудно. Флейтата я сложи на повърхността на водата и експериментирай да видиш кое е най-доброто положение.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

Асен Евгениев

Като се затлачи, дебита ще падне наполовина. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

malintomov

Цитат на: elsenior - 30.12.2011 13:33
Сложи си флейтата на помпата, така ще намалиш течението. Ако нямаш флейта към модела си направи, не е трудно. Флейтата я сложи на повърхността на водата и експериментирай да видиш кое е най-доброто положение.
имам флейта но ако я сложа ще трябва да махна преставката която вкарва кислород

Асен Евгениев

Цитат на: malintomov - 30.12.2011 14:01
ще трябва да махна преставката която вкарва кислород

Махни я.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

elsenior

Цитат на: malintomov - 30.12.2011 14:01
имам флейта но ако я сложа ще трябва да махна преставката която вкарва кислород


Махни я както казва колегата, кислорода се разтваря от раздвижването на водата по повърхността, а и по тихо ще ти е.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

VDO

Цитат на: malintomov - 30.12.2011 14:01
имам флейта
А нея я сложи и обърни отворите към някое от стъклата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

malintomov

така добре ли е и отворите са завъртяни наляво към стъклото

Similar topics (5)

762

Публикации: 24
Прегледи: 12097

7341

Публикации: 7
Прегледи: 4146

46383

Публикации: 1
Прегледи: 1434

4751

Публикации: 11
Прегледи: 5578

17545

Публикации: 4
Прегледи: 2303