• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с водната повърхност - филм

Започната от musovir, 20.11.2006 21:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

musovir

Пускам темата и тук, защото ми се струва че май сбърках мястото първият път.

Здравейте, от време на време ми се случва някакъв проблем и ако не тук няма къде да науча решение.
Понеже винаги питате този път да си кажа аквариума ми е Сера 120 л. Ползвам филтър сера прецижън 900 имам 4 вида растения и едно изкуствено което съм увил около тръбите за да изглежда красиво. Имам 6 барбуса, 4 стъклени сома, 11 неонки, 4 някакви змиорки, имах 2 гупи едната (женска) умря преди 2 дена - държеше се неестествено - плуваше по дъното много бавно, 2 женски бети - мъжкия умря преди около 1,5 месеца, 4 лисички, 1 сом към 15 см и имах 4 като лисичките и като сае дето ядат водораслите(1 умря днес).

Какво наблюдавам: Повдигнал съм максимално тръбата която вкарва филтрираната вода и тя образува мехурчета, които вкарва навътре. Хубаво ама всичко си беше наред дълго време но ми се струва че върху водата има образувал се филм - все едно разлято масло или някаква химия. Внимателно изгребах повърхността на водата и почти го елиминирах - смених 50 % от водата. след това ми умря гупата и днешната рибка. Мехурите не излизат от водата както е нормално а образуват отгоре слой. което ме навежда на мисълта че все още имам остатъци или каквото и да е от този филм. Също така си ми се струва че водата е по-гъста - мехурите излизат доста бавно.

Айде сега вие сте.

П.П. мога ли да сложа някаква цедка защото две от змиорките ми бяха попаднали чак долу по тръбите във външния филтър.


zariio

Нарича се бактериална ципа.Не е опасна за рибите но просто е неприятна.Някои видове риби я ядат.За мулинезии и трихогастери съм сигурен :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Живко

Вероятни причини при условие, че не си ползвал препарати някакви през последните 2 месеца.
Отравяне-лош азотен цикъл.
Прехранване- затруднява азотния цикъл. Развитие на инфузории. Натрупване на органика, протеини и какво ли не.
Нередовни смени на водата-двата горни реда.

През ден смяна на 30% от водата в продължение на 7-10 дни.
Монтирай тръбата, която вкарва вода, на нивото на водната повърхност, за да се получи максимум движение на водата. Така ще имаш максимум аериране на водата. Твоят аквариум има явна нужда от аериране.
Активен въглен във филтъра ще намали нуждата от горните мерки и в същото време няма да ти скапе ибез това разбития азотен цикъл.

Ако ти се струва, че водата седи гъста и е леко не прозрачна.
Вероятно във водата има прекалено много инфузории. Трепеш ги с метиленово синьо./Заминават и полезните бактерии, тябва да махнеш активният въглен//


След лятното изоставяне на аквариумите и аз имах същият проблем.
Реших го по този начин.
Никой не се е родил научен.

musovir

а като започна да сменям водата трябва л ида добавям всеки ден разните му там добавки с бактирии и онова за антистреса на рибките?

Gareth

Мисля, че тази добавка с бактерии трябва да е Sera Nitrivec:
http://discus.bg/main.php?cat=5&subcat=37&subcat_id=81&main=show_d&id=135&sscat=82
Sera nitrivec :
Биостартер за сладководни и соленоводни аквариуми
- вкарва почистващи бактерии в аквариума ( Nitrosomonas и Nitrobacter )
- биологично намалява амоняка
- билогично намялява нитритите
Sera nitrivec създава преманентна добра биологична среда с стабилна бактериална флора. Освен това използването на Sera nitrivec се препоръчва при смяна на водата , при нови аквариуми, както и след почистване на филтъра.
А антистресовото трябва да е това:
http://discus.bg/main.php?cat=5&subcat=37&subcat_id=81&main=show_d&id=134&sscat=82
Sera aqutan:
Стабилизатор за вода за сладководни аквариуми , анти-стресов агент
Преобразува агресивната чешмяна вода в аквариумна благодарение на неговия добре познат пет-кратен ефект:
- анти стрес: редуцира стреса чрез съдържащия се витамин В комплекс
- защита на слизестите мембрани : предпазва слизестите мембрани на рибите от агресивна вода
- избистря водата - прави водата кристално чиста
- премахва тежките метали - премахва тежки метали вредни за рибите
- хлорен неутрализатор - неутрализира хлора и хлорамините от чешмяната вода.
Благодарение на тези ефекти , Sera aqutan преобразува чешмяната вода във вода съобразена с изикванията на рибите.
Освен това се препоръчва да използвате Sera aqutan при пренасяне на рибите и при смяна на водата в аквариума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F48%2FAA%2Ffc0eae18d34648aa.jpg&hash=165ee7e02e8790ee650e565c5a49396ed6772dfa

musovir

е за тях говоря ама не бях сигурен в иментата... защото пиша от работа сега

van40

Цитат на: "musovir"а като започна да сменям водата трябва л ида добавям всеки ден разните му там добавки с бактирии и онова за антистреса на рибките?

Sera nitrivec се слага в началото когато стартираш аквариума в продължение на 10 дни според инструкцията след това не ти трябва с изключение на случаите когато си почисвал филтъра.

За акватана хубво е до го прибавяш всеки път когато сменяш водата и когато пускаш нови рибки в аквариума.

Живко

Цитат на: "van40"Sera nitrivec се слага в началото когато стартираш аквариума в продължение на 10 дни според инструкцията след това не ти трябва с изключение на случаите когато си почиствал филтъра.

Или когато си ползвал лекарства или други препарати, убиващи нитрифициращите бактерии.
Ако ти е тънък грудна може и след масирани смени на водата.

Изобщо преценявай сам. От инфото за аквариума ти по-конкретни съвети ще са в сверата на окултизма.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

7769

Започната от spetsa


Публикации: 6
Прегледи: 2126

26376

Започната от sysmurdoc


Публикации: 2
Прегледи: 2281

55518

Публикации: 8
Прегледи: 3201

19114

Започната от fena81


Публикации: 9
Прегледи: 4344

42123

Започната от Marinela


Публикации: 6
Прегледи: 2059