• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ВОЙНАТА НА ХЕЛЕРИТЕ!!!

Започната от iliyana, 21.11.2006 00:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iliyana

Някой има ли обяснение и практика в аквахобито си със следния рибешки казус:


Има 2 двойки хелери в аквариума.От няколко дни забелязвам нескрити и чести атаки на по-едрия мъжки към по-слабия.Накратко: не пропуска случай да го блъсне в гъбата! Първоначално не обърнах внимание и си мислех,че му е харесал женската:) ама после ми се стори странна и неиздържана версия.. Вие какво мислите, случва ли се това понякога(блъскането,не просто гонене) и защо?
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

don_misho

Нормално поведение на двама съперници за покоряване на женските сърца,не се притеснявай няма да се наранят,просто единият трябва да стане тартора! :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

killiman

В малък аквариум може да е фатално. Естествено, не с един удар да го умъртви, но постоянният стрес, на който е подложен по-слабият мъжкар, ще го доведе до изтощение.

iliyana

50 литра малък ли им идва? Май не,ама тая сутрин преди да изляза за работа пак имаше леки набези,но поне не го видях да го блъска в гъбата, но може и да има нещо вярно,че се бори за чужда женска:) Брей, голямо диване излезна тоя хелер!

Оставам с надеждата някоя сутрин да не намеря червен труп с корема нагоре:)

п.с. Учудва ме поведението му,защото барбусите никога не съм ги засичала да се държат чак така,а  доколкото знам им се носи лоша слава.....
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

etg

Или си остави един мъжки , или прибави още 1-2 и ще решиш проблема :idea:  :lol:

Joro Vn

Класическа ситуация с мъжки хелери, давана за пример в акваристиката. Еtg ти е дал едно от решенията на проблема. Може и повече, стига да позволява обема и броя риби.

Similar topics (5)

8080

Публикации: 2
Прегледи: 2393

28084

Публикации: 0
Прегледи: 1847

8013

Публикации: 6
Прегледи: 2829

10107

Публикации: 6
Прегледи: 3019

59441

Започната от maks25


Публикации: 4
Прегледи: 3587