• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с водната повърхност - филм

Започната от musovir, 20.11.2006 21:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

musovir

Здравейте, от време на време ми се случва някакъв проблем и ако не тук няма къде да науча решение.
Понеже винаги питате този път да си кажа аквариума ми е Сера 120 л. Ползвам филтър сера прецижън 900 имам 4 вида растения и едно изкуствено което съм увил около тръбите за да изглежда красиво. Имам 6 барбуса, 4 стъклени сома, 11 неонки, 4 някакви змиорки, имах 2 гупи едната (женска) умря преди 2 дена - държеше се неестествено - плуваше по дъното много бавно, 2 женски бети - мъжкия умря преди около 1,5 месеца, 4 лисички, 1 сом към 15 см и имах 4 като лисичките и като сае дето ядат водораслите(1 умря днес).

Какво наблюдавам: Повдигнал съм максимално тръбата която вкарва филтрираната вода и тя образува мехурчета, които вкарва навътре. Хубаво ама всичко си беше наред дълго време но ми се струва че върху водата има образувал се филм - все едно разлято масло или някаква химия. Внимателно изгребах повърхността на водата и почти го елиминирах - смених 50 % от водата. след това ми умря гупата и днешната рибка. Мехурите не излизат от водата както е нормално а образуват отгоре слой. което ме навежда на мисълта че все още имам остатъци или каквото и да е от този филм. Също така си ми се струва че водата е по-гъста - мехурите излизат доста бавно.

Айде сега вие сте.

П.П. мога ли да сложа някаква цедка защото две от змиорките ми бяха попаднали чак долу по тръбите във външния филтър.

chaykov

Цитат....П.П. мога ли да сложа някаква цедка защото две от змиорките ми бяха попаднали чак долу по тръбите във външния филтър.

тензухче
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

miTko

Вероятно имаш бактериална ципа.По-често се появява в "нови" аквариуми.Има устройства които я "осмукват", но едва ли ще стигнеш до там.50% вода на една смяна е много!Това се прави само в особено критични ситуации.
Може да аерираш с вътрешен филтър за да махнеш ципата, добре е струята да бие нагоре косо към повърхноста.Друг начин с променлив успех, пак с вътрешен филтър - обръщаш го с главата надолу, така че част от контейнера да щръкне над водата и да може през отворите да засмуква от повърхностния слой.Трябва да експериментираш, зависи от конструкцията на филтъра.
На малък аквариум ципата може да се обира с кофичка от кисело мляко например, ръчно с малка част от водата.Някои риби и охлюви я ядат, но няма да и насмогнат в заварено положение.
С балансиране на аквариума ципата може да изчезне от само себе си.
===
Тензухчето гние.Мрежа за комари, вързана на "балонче" на края на тръбата/маркуча например със "свинска опашка". :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

11229

Започната от DarKkK


Публикации: 13
Прегледи: 5772

39143

Публикации: 15
Прегледи: 6304

31868

Публикации: 10
Прегледи: 5958

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5474

19856

Започната от fena81


Публикации: 1
Прегледи: 2476