• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с водата в аквариума!!!

Започната от stellinka, 23.04.2012 21:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stellinka

Здравейте!! Имам един проблем и асо може да ми помогнете. Имам аквариум от вчера, напълнихме го с вода и пуснахме рибките и всичко беше ок. Рибките са гупи, молинези, даниота и сомче. Но днес се появи проблем. Водата в аквариума е станала мътна и белее. Незнам дали е свързано с това, но гупите бяха три - две мъжки и една женска, но едната умря. А и всички рибки са се събрали и единия ъгъл освен останалата мъжка гупа. Тя си обикаля из целия аквариум имали вариант да ги бие ? Ще съм благодарна ако ми помогнете  :-) :-) :-)

plamennight

курсора на мишката леко в ляво в станицата на форума и готво ! и четене ,четене!

stellinka

аз чета, но просто никъде не намирам да пише за такова състояние .  :-(


Nikiengi

Ами първата (и най-голямата) ви грешка е, че сте пуснали рибките веднага след като сте напълнили аквариума, затова колегата ви е написал да четете, става въпрос за статията за стартиране на нов аквариум. Само предполагам (тъй като давате много малко информация за аквариума), че количеството на амоняка се е повишило рязко и рибките са стресирани допълнително, а бялата пелена е най-вероятно някаква инфузория, завъдила се във водата поради първата причина, лошото е, че тя диша същия кислород, който дишат и рибките!
Моя съвет е да сменяте водата всеки ден до една седмица по около 30%, може да добавите например Бионитривек на Сера (или друго с подобно действие). И наистина, прочетете тази статия, защото там пише това, което аз ви пиша сега.  :-)

getsata73

И не купувайте нови рибки поне 20 дни ,макар че много ще ви се иска :-)
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

Similar topics (5)

40755

Започната от KRASITO84


Публикации: 3
Прегледи: 1949

13265

Публикации: 7
Прегледи: 6883

35654

Започната от Al Bundy


Публикации: 5
Прегледи: 2753

59077

Публикации: 3
Прегледи: 3096