• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с вътрешен филтър

Започната от fasciatum, 07.07.2007 01:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fasciatum

взех си нов вътрешен филтър...незнам какъв се води модела..сив е на цвят.. ии първите 5 - 6 седмици работеше нормално чистех го на 1 седмица..но после започна мн бързо да се задръства и да пуска мн по малко въздух.. и го чистя на 2-3 дни..та от какво може да е проблема ако някой знае моля за помощ..благодаря предварително :)
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

ico

Щом за 2-3 дни се задръства, значи има много мръсотия по аквариума ти. Обърни внимание на хигиената и прочети статиите за сифонирането, пренаселването и другите по тоя раздел.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

fasciatum

не е толко мръсен...и като го чистя няма много мърсотия...имам чувството че от това че го разглабям и сглабям и се размества нещо и се оправя..
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

stilista

Имал съм подобен проблем не е фатално  :-).Обърни щепсъла в обратна посока и ще се оправи.Беше нещо свързано с фазата.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

NO CARRIER

Цитат на: stilista - 11.07.2007 09:18
Имал съм подобен проблем не е фатално  :-).Обърни щепсъла в обратна посока и ще се оправи.Беше нещо свързано с фазата.
Ама няма абсолютно никаква връзка бързото зацапване с фазата, да знаеш!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

eventer

Цитат на: stilista - 11.07.2007 09:18
Имал съм подобен проблем не е фатално  :-).Обърни щепсъла в обратна посока и ще се оправи.Беше нещо свързано с фазата.

??? Няма логика да е от това. Каква връзка може да има фазата?
Подводно животновъдство и подводно земеделие

stilista

Цитат на: eventer - 11.07.2007 09:43
??? Няма логика да е от това. Каква връзка може да има фазата?
Така е с китайските филтри  :-[ .Лично аз имах такъв проблем и като обърна щепсъла на обратно и се оправяше  *DRINK*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

islander

Fasciatum, смени си филтърния материал с нов. И пак наблюдавай ефекта.

Stilist,  *DRINK* за китайските филтри.

Flober

Естествено че няма нищо общо с фазата,моя също е китайски и като завъртя главата под определен ъгъл се затварят отверстията през които перката засмуква вода. Кво да се прави така се регулира дебита на филтъра по китайски.  :-D

TODOR

Когато разглобиш помпата виж каде е перката която задвижва водата,перката е на една ос,издърпай перката,заедно с нея излиза и един магнит(те са захванати заедно),почисти магнита от слузта.При мен има ефект.Успех

Similar topics (5)

24688

Започната от jokolin


Публикации: 9
Прегледи: 5061

46578

Публикации: 5
Прегледи: 2758

12121

Публикации: 14
Прегледи: 5506

38385

Публикации: 11
Прегледи: 4441

5463

Публикации: 8
Прегледи: 4199