• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 09:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с външен филтър ..

Започната от mishleto8206, 19.10.2014 23:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mishleto8206

Здравейте, имам външен филтър Tetra 600. Откакто го сложих, го чистя всяка седмица, защото в маркучите и филтрите се появява някаква лепкава, кафява слуз. Няколко дни след почистването отново се появява, при условие че самата вода е бистра. Редовно сменям водата (30%).. Аквариума е 96 литра (Ако е от значение). Помощ, от какво може да е?  *HELP*

asito

Нормално е да се образува кафява слуз.Качи снимка ако може,да не би да е нещо различно.

sVGNsali

Цитат на: asito - 19.10.2014 23:58
Нормално е да се образува кафява слуз.Качи снимка ако може,да не би да е нещо различно.

+1  :coffee:
Каквото и да е, външните филтри не се чистят всяка седмица. Те за това струват и пари, сериозни. Едва ли има нужда да се чисти по често от веднъж на 2-3 месеца. Може да се повреди нещо при толкова често отваряне. Ако не се лъжа, Твоят филтър (визирам марка/модел) е нещо "генетично болен" от към уплътнението, ти  за него внимавай да не протече.
Всичко зависи от брой и големина на рибките естествено.
Моят филтър също много хваща налепи на маркучите и красиво прозрачни стават гадно кафеникави. Но докато не намалее дебита на филтъра през флейтите, нищо не пипам. А това се случва през около 4 месеца..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

djibarov

Това са си "полезните" нитрифициращи бактерии, които почистват биологично водата и по принцип са във кошниците с материал на филтъра, но "колонизират" т.е. ги има и в маркучите. Счита се, че голяма част от маркучите са скрити /зад, под/ аквариума и не се забелязват. Може, ако те дразни да ги увиеш във фолио, или да ги сложиш в пластмасов кабелканал. И моите са така, но не ме дразни вече и не пипам по 6 месеца нито филтър, нито тръби. 

mishleto8206

Благодаря за бързите отговори !  *thanks *thanks *thanks

almaren

колега един съвет и от мен:ако на смукателната тръба поставиш един предфилтър/ дунапренена гъба/ може канистъра да не го отваряш и една година,единствено ще трябва един път седмично да я изплакваш с аквариумна вода,като предварително си изгасил външния филтър 

_Kirilov

Цитат на: almaren - 28.10.2014 13:42
колега един съвет и от мен:ако на смукателната тръба поставиш един предфилтър/ дунапренена гъба/ може канистъра да не го отваряш и една година,единствено ще трябва един път седмично да я изплакваш с аквариумна вода,като предварително си изгасил външния филтър
+1  като даже се продават  готови предфилтри на Ехайм и не са никак скъпи - в същевременно  добре изглеждат и вършат работа.

tova_onova

Този вариант не обесмисля ли канистъра? След като се извади гъбата за промиване, не изтичат ли половината ла*на обратно в аквариума? Нали точно това е един от недостатъците на вътрешните филтри.

sVGNsali

Аз до сега да съм взел този пред филтър..но ме спира,че може да не стане за моите маркучи.
Иначе, малко ловкост, спиране на канистъра, "обуване" с пликче и внимателно вадене - и номера ще стане.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

almaren

Този вариант не обесмисля ли канистъра? След като се извади гъбата за промиване, не изтичат ли половината ла*на обратно в аквариума? Нали точно това е един от недостатъците на вътрешните филтри.
не изтичат никакви л---а,ако предфилтъра се вади с пластмасова каничка под него непосредствено с повдигането му от водната повърхност

_Kirilov

Ако имаш възможност погледни в някой магазин какво представлява пред-филтъра на ехейм.
А дали се обезсмисля канистъра - зависи за какво искаш да го изплзваш? Предимно биологична или механична филтрация ?
Аз канистър чистя в годината 2 пъти , а пред-филтрите  в месеца веднъж.
Канистъра ми е същия като твоя .
Остави го намира за 3-4 месеца и ако видиш , че видимо е намалял дебита - тогава го отвори.

mishleto8206

Благодаря ви, ще пробвам  *thanks  :duvar:  :-)

Similar topics (5)

8081

Публикации: 8
Прегледи: 3682

36186

Започната от paiaka


Публикации: 3
Прегледи: 2681

29509

Започната от milenader


Публикации: 4
Прегледи: 4633

55115

Започната от gabi_gnp


Публикации: 5
Прегледи: 2586