• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

15.12.2019 10:10

Новини:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Ексима

Проблем с Болбитис

Започната от bobynfs, 14.11.2006 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bobynfs

14.11.2006 23:11 Last Edit: 04.01.2008 02:02 by bobynfs
(ако не се лъжа мися че това е растението ми)

та проблема ми е следния, някои от рибите ми постояно яде новите пъпки на растението (незнам дали се изразявам правилно но на пъпки ми приличат  :oops:

рибите в които се съмнявам са някои от по големите видове:

иначе другите риби са: Син Трихогастер, син неон, данио, Калихтис, Коридорас, Анциструс, Молинезии, Хелери, Гиринохейлус, Лимонена тетра, Ринолорикария други обитатели (Охлюви) Ампулария и Малайски охлюв
2013 New Styling....................................................

Видео на моя АКВАРИУМ *fish

200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

Ilianidis

Не е пъпка,след разтваряне на шепата дет се вика се оформя листото.По принцип не е вкусен за растителноядни видове,ама за беля е възможно.По вероятно е да не си му предоставил условия и те да загниват и окапват.

bobynfs

не не е това растението си расте добре и тъкмо почне да се оформя оформящото листо и след някои ден само стъблото остава и все нощем го ядят поне през деня ги виждам а сутрин като отида само стъблото стърчи

Iveto

Аз имам същия проблем.Младото листенце е изглизано и остава само дръжката.Мисля си,че не са заподозрените от теб рибки,защото аз нямам нито една от трях.В аквариума има гупи,хелери,молинезии, данио,коридораси,анциструс и Хоплостернум торакатум. Така че някои от тези рибоци е виновника.... :dunno

chaykov

Цитат на: "Iveto"Аз имам същия проблем.Младото листенце е изглизано и остава само дръжката.Мисля си,че не са заподозрените от теб рибки,защото аз нямам нито една от трях.В аквариума има гупи,хелери,молинезии, данио,коридораси,анциструс и Хоплостернум торакатум. Така че някои от тези рибоци е виновника.... :dunno

Имам данио,коридораси,анциструс нямам проблем с болбитиса полудял е!!!
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!

[/url]

NO CARRIER

Нямаш молинезии и хелери. :-)

Хора, хранете с растителна храна!
Сега по пазара излезе есенната реколта на марулята, има зеле, спанак. Попарвайте и хранете! Евтино и ефективно.

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

miTko

Дори само хубавеца на третата снимка ще опасе растението, което си хареса!
Разни мои АКВАРИУМИ 

penchod

Цитат на: "miTko"Дори само хубавеца на третата снимка ще опасе растението, което си хареса!

Точно, и аз залагам на него!

bobynfs

Хаиде започват залаганията :P кой колко дава???? :D

и аз в него се осъмних още повече след като прочетох инфото от саита
- младите листа са му били любими

Iveto

Може...,но аз нямам от тези рибоци...При мен явно действат молинезииките... fishsmile

theater

Ампулариите като са големи също похапват растения (при мен дъбчетата страдаха основно), докаго не ги разкриеш и изхвърлиш във вечните кенефни полета.  :lol:
140л - харацини
http://starividri.org

bobynfs

добре де като почна да ги храня с марулята, зеле, спанак и .... ще ги отуча ли да неядят това растение? щото бях почнал да ги храня по начсто, че да са уш сити ама те умниците като видят, че се е образувало ново листо и ко ли си викат: я да го хапна и него пък тои пак ще ни пусне ядене  :lol:

Raven

надали ще стане- при охлювите няма такова понятие като наяждане- нещо като политиците ни са- колкото има ,толкова плюскат.

и аз имах преди ,но като станаха големи подкараха растенията.
давах им бланширани зеленчуци- никаква файда.
подарих ги на един съсед  с аквариумче без растения.

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

bobynfs

Проблемният рибок при мен се оказа този:

сега растението си расте добре и никои не го е закачил до сега дано и никои него закача :)