• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

предпазен клапан за СО2?

Започната от lux, 31.03.2008 18:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lux

Спокойно,днес всичко приключи благополучно.Подмениха ми мембраната на клапана и заредиха бутилката.Почерпих с бира и всичко е  *THUMBS UP*.А що се отнася до запетайките ,обещавам да ги слагам тук-там.Защото,наистина забърках- голяма  каша. :-D

besom

01.04.2008 19:43 #16 Last Edit: 01.04.2008 19:48 by besom
в никакъв спор не искам да те харзулкам. Смятам че е мега тъпо човек който не е навътре с нещата, да се захваща с ремонт или подмяна на вентил. Когато бутилката ще седи в стаята  ти е мноооого препоръчително да ползваш услугите на професионалист. Евтинджос взимате във Варна. Монтаж и демонтаж на вентил 18лв. + 25 нов вентил. Ето я и половината от новата бутилка. Срока за проверка на новата ако е по средата т.е. остават 2,5 години. Понеже гледаме дългосрочно сега сметката е изглежда така ~43лв. за ремонт на стара и инвестиция около 50лв. за пълнене 83лв. Понеже ти остават 2,5 години щеш нещеш даваш пари за тест ~20лв.  В Софето пожарогасител 7кг струва 65-70лв, зависи колко ти се обикаля нека да е 80. Взимаш нещо което заработва веднага! , Печелиш 20 левчета защото имаш мах експлоатационен срок. Е има ли келепир да ти го направи сервиз ???.
: 01-04-2008, 18:43:05
мммм да момчето оправно бре 1-2 бири *privet*

Joro Vn

Цитати инвестиция около 50лв. за пълнене
Това да го разбирам ли, че пълненето струва 50 лв!? На мен за бутилка 2,55 литра ми вземат 4,20 лв. Напълно законно в сертифицирана фирма.
     Отказвам се повече да коментирам по постовете ти. Ти си си го навил на пръста и няма да се откажеш. В края на краищата всеки си решава колко и къде да инвестира в подобно начинание. Може да се прави тест и всяка седмица, важна е идеята.  ;-)
     
Цитатмммм да момчето оправно бре 1-2 бири
Оправно я, като ме слуша. Струвало му е 1-2 бири. Може да ме почерпи и мен с една! /че съм нахаленнннннн!/ :-P :-D

Musallat

Здравейте съфорумници, днес и на мен ми гръмна предпазния клапан. Тъкмо заредиха бутилката, влязох вкъщи и бум. Преди да изляза от магазина ги накарах да изтеглят бутулката беше с почти 200 гр по тежка от последния път. Но чесно казано съм нов незнах,че ще се получи така, върнах се в магазина и почнаха да ми рзтягат локуми бутулката стара незнам си какво това, оноваПроблема е че живея в Бруксел и тези от магазина ми искат 50 евро за поправка,нали се сещате тест на бутилката и нова мембрана или винтил според зависело.Скоро ще си ходя за България с колата там по евтино ли ще ми излезе тази поправка.В бг живея в Попово но , постаяно ще пътувам към Търговище , Шумен и Варна. Някой ако знае нещо и помогне ще съм му  благодарен. Също имали смисал да се поправя или направо да се купува нова но, нали знаете скапи са бе скапните бутилки.

vasil dimitrov

 *THUMBS UP*Моята по същия начин я скапаха.Мой приятел със зъмба с такъв диаметър отсече от метална пластина такова кръгче като повреденото и го сменихме,става и с медна.

Публикациите са слети: 03.08.2016 22:13


https://s31.postimg.cc/pajuz47sr/IMG_0295.jpg

Amev

В България нов кран 30-35 лв , тест 10-15 лв , пълнене 2-3-5 лв ;)  в зависимост от района и фирмата ... Поне в Пловдив - кран 34 , проверка - 14 , пълнене на 3 литрова бутилка 2,40 .. В лева ;)

vasil dimitrov

 (wasntme)Варианта на Amev е за предпочитане,защото ако я закърпиш с по-здрава пластинка,която няма да се скъса при нужното налягане може да стане БОМБА!

Penta

Скъпо е да. Те затова на запад просто използват пожарогасител.

asito

Във Варна,фирма Цикония продават 3л бутилка за цо2 с кран и сертификат за 65лв,поне преди година това беше цената.Напълнена.

Similar topics (2)

11496

Започната от svere


Публикации: 1
Прегледи: 2558

9860

Публикации: 8
Прегледи: 4406