• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 11:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Поръчка на аквариумна техника от Германия

Започната от NikolaV, 10.04.2006 14:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

assensi

С Visa Electron става, това са карти с разплащателни сметки

mistar_ti

Нека ви споделя малко ( опит ) сестра ми е в Чикаго от няколко години и праща колети 1-вия път беше преровено за липси няма да комнтирам Но следващите пъти колета беше застрахован застраховката беше от сорта на 20 $ за селия копет а беше голям искам да ви кажа че дори не беше докосван. Следващите пъти пак си го застраховаме и пак няма бутнато мога да ви кажа че няма да барнат ако е застраховано от вън + това много нежно се отнасят към колета докато доийде до адреса на получателя за това помолете ги да го застраховат при пащането
3 литров буркан с отомбачена зеленясала вода
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbns.gvardia.net%2Fimages%2Fstories%2Fbanners%2FIYI_ban_sm.jpg&hash=7ab8139ef4f2561034d7804066cefdf3dc294ebb

Stas

Това не е правило.
Аз често получавам колети със спортни стоки.
Много често американците ми връщат парите, т.к. стоката е изчезнала по пътя, а те пък си ги взимат от застрахователя там. Така че - сори, но никога не можеш да си сигурен. Друга работа е, ако по принцип си късметлия. ;)

NikolaV

Цитат на: miTko - 14.05.2007 14:42
Я раздухай за картите, верно ли с Виза става? Щото имам такава де, не че съм набелязал нещо.
Ако е Visa (не Visa electron или други дебитни карти) няма никакъв проблем. А най-добре да се види на сайта от където се поръчва кои карти се подържат. Общо взето по европейски сайтове за акваристика (основно немски) по които съм ровил винаги може с Visa и Master Card.
Аз съм с Master Card. Първо отидох в ЦКБ с поръчката от сайта и данните за паричния превод, но нещо не бяха сигурни и за това си извадих карта. Не ми се чакаше за "нормална" кредитна карта, при която харчиш пари, дето ги нямаш и после връщаш (иска одобрение и тн.), а си извадих "гарантирана" - внасяш някаква сума и си харчиш докато има паре вътре. За пред света и сайтовете двете са еднакви - кредитни.
Ма го обясних като дипломиран икономист д'еба...
След няколко дена имах карта. Седнах на компа, направих поръчката, въведох номера и готово. Няма преводи, няма такси голями... Но и кредитната карта струва пари - по 1-2 евро (или лева, не помня) на месец - поддръжка някаква. Демек ако ще е еднократна поръчка, може и паричен превод да излезе по-евтино.
: 14.05.2007г 21:09ч
Малко ъпдейт...
В събота BLKnight ми се похвали, че се е регистрирал на PayPal. Е и аз се регнах преди 5 мин.
А, честито! Вече може и от България. Демек - вече може да се пазарува от ebay :-)

Similar topics (5)

10992

Публикации: 10
Прегледи: 11780

27515

Публикации: 65
Прегледи: 34690

35737

Публикации: 23
Прегледи: 8118

10523

Публикации: 11
Прегледи: 9087

27369

Публикации: 4
Прегледи: 3720