• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Почистване на стъклото от водорасли

Започната от stefan_doc, 18.08.2008 10:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefan_doc

Купих си КОМПЛЕКТ ЗА ПОЧИСТВАНЕ С ТЕЛЕСКОПИЧНА ДРЪЖКА на Ферпласт, с четири накрайника, но нещо нито с един не успявам да си почистя качествено водораслите от предното стъкло. Става само с бръснарско ножче и съответния накрайник, който имам от преди 25 години.
Някакви съвети вие как се справяте? Че ме е страх ножчето рано или късно да не надере стъклото.

Деян

Вземаш обикновенна гъбичка за миене на съдове,с две повърхности,едната е по-тъмна и по-твърда,с нея става перфектно(поне при мен).Или другия вариант е да си купиш магнитна почистваща гъба,тя също дава добри резултати.

stefan_doc

Единият от накрайниците на Ферпласт е точно такава гъбичка /зелена, твърда/, но явно натиска с дръжката е по-слаб, отколкото ако гъбата се притиска с ръка. А от магнитните чистачки ме е страх, предвид на възможността да заседна песъчинка и да одере стъклото.

kratun

И аз си купих магнитна чистачка, но леко надрах стъклото от външната страна (не знам как стана). После си купих гюдерия от някаква бензиностанция, срязах я на две части и опаковах двете тела на чистачката. Сега имам добре почистващо пособие, което не драска стъклото, но се движи малко по-трудно. За по-лесно плъзгане напръсквам външната част на стъклото със спрей за почистване на монитори.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

iek

Цитат на: stefan_doc - 18.08.2008 10:13
Някакви съвети вие как се справяте? Че ме е страх ножчето рано или късно да не надере стъклото.
Стъклата ги чистя с отоцинклуси. Някой беше писал, че домакинските гъби надраскват стъклото, поради това, че съдържат абразиви.

miTko

През пролетта отново правих опити с 2 вида такива гъбички - не драскат стъклата! Сега пак чистя с тях и новия аквариум. Гъбичката трябва задължително да е мокра и да не се допускат никакви песъчинки, охлювчета и др. такива между нея и стъклото! Гъбичката я дръжте с ръка и не я натискайте с твърди и ръбести предмети.
Всичко това се отнася за стъкло, а не за плексиглас!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

7295

Публикации: 7
Прегледи: 3262

3399

Публикации: 3
Прегледи: 3655

41906

Публикации: 11
Прегледи: 6373

17482

Публикации: 14
Прегледи: 6437

9273

Публикации: 1
Прегледи: 4459