• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помогнете със съвети за първи аквариум

Започната от KSI, 16.07.2008 13:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Идеята "литър вода на сантиметър рибка" не е само за да могат да плуват рибките. Има се предвид и екстрите, които отделят - лайна, урина. Та и анциструсите трябва да се броят.  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

V8esko69

KSI, здрасти и от мен...:)
Аквариума ти е много добър.!!!!
Единственото нещо, което трябва да направиш е да махнеш този вътрешен и май китайски филтър. Този дънер го махни! Ще загние и ще ти направи голями поразии. Купи си истински такъв. Около 7-10лв.е. Странно как не ти се е избистрала водата. На мен при рестарт става кристал до 3 ден. Пясъка също според мен е било излишно да го вариш. Само се мие с вряла вода, и да преседи 2-3 часа, да си кисне кротко в кофата.

От моретата се е зародил живота ни! Обичайте водата, и уважавайте всичко, което живее в нея!

KSI

Външен филтър ли да сложа? По-доби ли са? Дънера не го махам. Сега го надупчих още, стана като швейцарско сирене, разширих допълнително дупките и много ми харесва :) Купих и малко парче друго дърво. С мътността на водата продължавам да имам проблем. Започнах да се притеснявам вече. Иначе в аквариума са само 2 анциструса засега и доста охлюви дето сами си се нанесоха без да са канени. Даже са 2 вида >:o

V8esko69

Момиче, мащай този пън! от аквата...,
това също допринася за мътилката, не може да се стабилизира хим.състав на водата.
Филтър вътрешен по принцип също не е подходящ за толкова голям акв.
Така или иначе ще гледаш рибоци, вземи и прежали 140-160лв. и вземи тип кофа външен.
Аз също отдавна бях, като теб, но откакто си взех външен нещата са уникални. + това в тези кофи има разни неща......, които са важни за био средата в акв. + това се чисти веднъж на месец.
Пак ти казвам за пъна, дето си го сложила....! Виж, след 2-3м. ако не го махнеш вече ще е мек, доста по-тъмен...с други думи загнива, и покрай него всичко друго мре и гние.

И ако ще взимаш външен фил. гледай да не от най-евтините. Все пак добитък ще отгледаш, а не камъни...:))) моя го имам вече 2-3г. и не е мръднал! да чукам на дърво....
Пълнежа му е само с въглен и керамика + гъбите, които вървят към него.

Нали ти е китайски в момента вътрешния филтър??? или бъркам.!? + това от снимката ми се стува, че е много малък? виж в опътването му за колко L. аквариум е?
От моретата се е зародил живота ни! Обичайте водата, и уважавайте всичко, което живее в нея!

KSI

Китайски е, да. Ама вече си поръчах TETRA TECH EX 700 и днес чакам да ми го доставят :) Но пъна не махам *NO*. Ще го снимам пак тези дни да видиш колко красив е станал с новите дупки :) Тук доста хора са се обзавели със собствени пънчета.

V8esko69

KSI, това е добре....въпроса на първо място е дали е читав, и на 2-ро до колко е красив...
сигурен съм, че си го издялкала перфектно, но нали знаеш, че от всяко дърво свирка не става.....:)
и това е много добре, че ще смениш филтъра...сега вече ще видиш разлика!!! сериозна!
приятно гледане на водната картина *BRAVO* *YAHOO*
От моретата се е зародил живота ни! Обичайте водата, и уважавайте всичко, което живее в нея!

Similar topics (5)

48017

Публикации: 8
Прегледи: 3306

35365

Публикации: 11
Прегледи: 6667

8848

Публикации: 16
Прегледи: 6708

20985

Започната от don__rado


Публикации: 12
Прегледи: 3587

41226

Започната от cheshire


Публикации: 10
Прегледи: 4378