• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 18:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Поджодяща мебел за аквариум около 80 л.

Започната от jorogsm, 26.07.2016 12:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jorogsm

Здравейте,

Имам аквариум около 80 л. и искам да го сложа на една етажерка която купих от Икеа преди време, не но знам дали би издържала тежестта.
Ето това е етажерката: http://www.ikea.bg/living-room/Living-room-storage/Shelving-units/51028/76104/
Етажерката е от ПДЧ, но дебелата част изглежда, че е куха от вътре, най-вероятно с пълнеж от картон.
Моля за мнение, дали да действам или да мисля друг вариант  :-)

Поздрави.

addicted

Значи на мен старият аквариум ми беше на масичка от икеа за 10 лева, тя е от същия материал като тази етажерка. Аквариума беше чисто 30 литра вода, и за една година съм имал проблем, а беше директно на нея, без подложка. Като го развалих, забелязах че се е отпечатал на масичката, там дето е бил аквариума си има вдлъбнатина около 1 мм. Според мен тези мебели са слаби, те са от два пласта тънак талашит, с хартия под формата на пчелна пита между тях. Можеби с подложка от 2 см фибран няма да има проблем, но дали си струва риска.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


jorogsm

Вчера го сложих празен и действително при съвсем лек натиск странично, етажерката се клати. Ако нещо го натисне малко по-силно, като нищо винтовете ще се изкъртят и ще падне.
Може би гръб би помогнал, но май вече се замислям за алтернативен вариант.
Иначе изглежда така:

Caxapa

Ползвам маса от същият материал на Икеа и съм доволен. На масата имам аквариум от 60 литра плюс още два от по 30 литра  и е стабилна. За тази етажерка нямам впечатления но  материала е един и същ и е устойчив.

rosseli2015

Сложи и триъгълници отзад на четирите ъгъла на шкафа и няма да мръдне.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


addicted

Или си поръчай едно парче ПДЧ за цял гръб, тогава ще стане бетон. Ако сложиш подложка разбира се, иначе ще се отпечата аквариума като при мен.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


jorogsm

Вчера взех фазер за гръб и стиропор 10мм за подложка.
Кова гърба и ще пълня, пък ще видим  :D
Надявам се всичко да е ОК.

iLudia

Цитат на: jorogsm - 28.07.2016 09:36
Вчера взех фазер за гръб и стиропор 10мм за подложка.
Кова гърба и ще пълня, пък ще видим  :D
Надявам се всичко да е ОК.
С фазера точно ли очакваш да го укрепиш?
Using Tapatalk

mitaka_22

Работил съм в мебелен магазин  и повярвай този  фазер нищо няма да даржи  *NO*
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден.

addicted

Не съм вкъщи да разгледам етажерката, но мисля че можеше да се направи вписан капак от 18мм пдч. Тоя фазер нищо не държи, все едно хартия.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


Similar topics (5)

5393

Публикации: 16
Прегледи: 5372

2297

Публикации: 25
Прегледи: 15015

14364

Публикации: 13
Прегледи: 8784

31717

Започната от SirVodkin


Публикации: 3
Прегледи: 2059