• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отивам на почивка. Какво да правя с аквариума?

Започната от AchoBG, 04.06.2006 18:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AchoBG

Здравейте имам аквариум от 5 месеца. 26 литра с 3 валиснерии 1 лудвигия 2 растения като копър точно (търсих в саита по снимки но не отговарят на нито една) 5 неона (май са ноеонови тетри, защото са малки по 2 сантиметра, не като в бриколаж кадето видях едни по 4 сантиметра) 3 обикновенни даниота и 1 колиза лалия. Малко им е тясно, но тати сега лепи 70 литров аквариум и там предполагам ще им е добре. Имам филтър от тия с гъбата нагревател регулируем и лампа (в момента е настолна) и термометър. Така преминавам към вапросите:

1во Какво да правя с аквариума като отида лятото 1 седмица на море? Нямам човек, който живее близо до нас и на който да имам доверие за оставя ключ от къщата. Рибите няма ли да умрът от глад за 10тина дена (все пак аквариума е малък и едва ли има толкова много микроорганизми, с които да се хранят)? Как да се оправя с светлината, ако оставя включена настолна лампа 200 часа твърде вероятно е да изгори и да стане лошо? Ще им стане ли нещо на растенията, ако лампата не работи за 10 дена?

2ро Както писах по горе тати лепи аквариум 70 литра и мисля там да пусна: 5те неона, 3те даниота, колизата + една женска такава , за да си станат 2ка, 2ка рамирезита и 3-4 коридораси (съвсем обикновенни примерно така наречените aeneus). Та вапроса ми е няма ли да стане много пренаселено в аквариума?

Ползвах търсачката, но не намерих теми, които да ми помогнат.

van40

Цитат на: "AchoBG"Здравейте имам аквариум от 5 месеца. 26 литра с 3 валиснерии 1 лудвигия 2 растения като копър точно (търсих в саита по снимки но не отговарят на нито една) 5 неона (май са ноеонови тетри, защото са малки по 2 сантиметра, не като в бриколаж кадето видях едни по 4 сантиметра) 3 обикновенни даниота и 1 колиза лалия. Малко им е тясно, но тати сега лепи 70 литров аквариум и там предполагам ще им е добре. Имам филтър от тия с гъбата нагревател регулируем и лампа (в момента е настолна) и термометър. Така преминавам към вапросите:

1во Какво да правя с аквариума като отида лятото 1 седмица на море? Нямам човек, който живее близо до нас и на който да имам доверие за оставя ключ от къщата. Рибите няма ли да умрът от глад за 10тина дена (все пак аквариума е малък и едва ли има толкова много микроорганизми, с които да се хранят)? Как да се оправя с
светлината, ако оставя включена настолна лампа 200 часа твърде вероятно е да изгори и да стане лошо? Ще им стане ли нещо на растенията, ако лампата не работи за 10 дена?


2ро Както писах по горе тати лепи аквариум 70 литра и мисля там да пусна: 5те неона, 3те даниота, колизата + една женска такава , за да си станат 2ка, 2ка рамирезита и 3-4 коридораси (съвсем обикновенни примерно така наречените aeneus). Та вапроса ми е няма ли да стане много пренаселено в аквариума?

Ползвах търсачката, но не намерих теми, които да ми помогнат.

Виж за рибите няма да е проблем да изкарат 10 дена без храна.
Смени водата преди да тръгнеш на почивка.Що се отнася до осветлението трябва да си купиш таймер 10-12 лв. и да го нагласиш да се включва през деня за 10-12 часа и няма да имаш проблеми.

chandler

има таймери и по 7-8 лева (китайски, механични) вършат перфектна работа. търси ги в магазините, където продават ел. части, лампи, кабели и др. такива.
chandler

Longanlon

Така е - рибите ще издържат спокойно 10 дена без храна.

Много по-добре е да ги оставиш гладни, отколкото да дадеш да ги храни някой, който нищо не разбира. Той най-вероятно ще се страхува да не умрат от глад и ще им сипва много храна и тя ще гние по дъното. Като се върнеш, аквариумът ти ще е с мътна вода и може би умрели риби.

Просто преди да тръгнеш смени 1/4 от водата и бъди сигурен, че филтърът е включен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

AchoBG


Similar topics (5)

12475

Започната от GrandePippo


Публикации: 32
Прегледи: 11338

8021

Публикации: 3
Прегледи: 2772

39954

Публикации: 4
Прегледи: 2640

1748

Публикации: 18
Прегледи: 10404

25690

Публикации: 11
Прегледи: 4399