• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Отглеждане на Колизи

Започната от stenli, 02.04.2008 13:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stenli

Здравейте колеги, от скоро се правя на акварист и съм почитател на Колизите. Имах няколко рибока, но не издържа дълго време. Всяка се спомина от различно заболяване. След като постабилизирах аквата, се захванах да си търся нови екземпляри. Във всички магазини където ходих гледката не беше никак добра. Колизите едни оръфани, унили, от пръв поглед си личи, че са на път към вечните ловни полета. Интересно ми е някой от вас да е отглеждал по-дълго време или самите рибки са си кекави или пък последните доставки са лоши или или....
Поздрави

stefan_doc

Гледал съм Колиза лалиа преди доста години, никакви пробеми нямах с тях, по цяла нощ съм стоял да ги гледам как хвърлят хайвер. Престанах да ги отглеждам, предимно защото много цапаха аквариума. Сега хубави колизи съм виждал на съботния пазар и в Аквадизайн. Нищо чудно да са "по-кекави", ако са внос и не са люпени тук. А и варианта, който се продава сега е по-ярко оцветен отколкото бяха навремето.
Водата ми беше със горе-долу следните параметри: pH 6.5 - 7, gH 4, температура 23-24 градуса. Нитрати и нитрити тогава не се измерваха. А, филтърът беше гъба с аератор.

stenli

Честно казано, колкото и да имам желание да ги отглеждам след всичките екземпляри, които видях съм на път да се откажа от Колизите :-(

Similar topics (2)

30604

Публикации: 6
Прегледи: 7264

31292

Публикации: 0
Прегледи: 1626