• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 06:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

НОВИЯТ МИ АКВАРИУМ

Започната от Kristian Georgiev, 10.05.2009 22:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kristian Georgiev

10.05.2009 22:09 Last Edit: 11.05.2009 12:45 by ata_nas
Аквариума ми е 10-12 литра , ще държа в него 2 мъжки гупи 4 женски гупи , 2 мъжки хелера и 3 женски хелера, 1 мъжка скалария и 1 женска скалария добра комбинация ли ще е ? Ще ги държа на 30 см от прозорец на който лятно време става околко 24 градуса! Въпроса ми е : добре ли ще им е ? , по колко пъти наден да ги храня по колко часа наден да им свети лампата ? Зарибих се от зоригиги и съм нов . МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ !!! Благодаря пгедварително ;-) ;-) ;-)


Внимавай къде постваш темите си!
Първо чети тук за да не задаваш въпроси, чиито отговори са повече от ясни
:

http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,319.0.html

denbosch

Като за начало можеш да попрочетеш ето тук : http://aquariumbg.com/forum/index.php/board,23.0.html
Има отговори на всичките ти въпроси,а и още много полезни неща,които колегите са се постарали да обяснят наистина като за начинаещи.

Kristian Georgiev

еми аз мисля че тези скаларий няма да им е добре да са със хелери и гупи

kiril_m

Кристиане, не става въпрос само за скалариите. Първо прочети статиите, към които те насочи колегата. В 10-12 литров аквариум далеч не можеш да отглеждаш такъв брой риби. Прекарал си във форума само един час - чети повече преди да питаш. Кажи на колко си години. Успех!

Bai Pe6o

Първо - добре дошъл!
Второ - три пъти прочетох цифрите, които си посочил като литраж за аквариума за да видя дали аз нещо не съм се заблудил.  *STOP* В този аквариум може да гледаш не повече от 4 хелера и 4 гупи, и пак ще им е тясно. За скалария и дума не може да става. Това ще е издевателство. Прочети добре и помисли още по - добре преди да си купиш рибите.  *DRINK*

zorigigi

Kрисе на скалариите ще им е много тясно и няма да оцелеят дълго.

Radinka

ако искаш да си гледаш този брой гупи и хелери можеш да си вземеш по-голям аквариум а не да мъчиш животинките.
златарник,скаридарник и жабарник

Similar topics (5)

44176

Започната от pacoqnew


Публикации: 14
Прегледи: 6788

5539

Публикации: 31
Прегледи: 16752

48461

Публикации: 3
Прегледи: 2860

37116

Публикации: 19
Прегледи: 12824