• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новак акварист, нов аквариум и странно поведение на рибите ?

Започната от Radeto_pld, 06.11.2011 20:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Radeto_pld

Здравейте колеги от един  начинаещ акварист.

Като начало на темата искам да разкажа малко за моята нова страст. Всъщност тя не е нова, от малък може би 12-13 годишен отглеждах декоративни рибки - вероятно от най-обикновенните..гупи, молинезии , хелери защото си спомням че често ги намирах извън аквариума, понеже аквариума ми нямаше капак и го покривах с картон но това е една друга далечна тема.... но все пак това ми е останало спомен и мечта рано или късно да отглеждам отново риби и ето че това време настъпи сега когато съм вече на 20 .

Успях да заделя някои друг лев ... от порядъка на 100-тина лева ми излезна всичко и си купих следните неща:

*Аквариум - дебелина на стълкото - 4мм с размери 58x28x38 с обем от 62 литра .
* "Filtration Pump JP-013F"  на марката "SUNSUN".
* "Luminescent light 8W T4  2R"
*Обикновенна помпа и камък.
*Нагревател 75W.
*Термометър.
*2-изкуствени водорасли.
*2-корена от Асма.
*Иметация на дънер-закупен от магазин.
*Настилката ми е от 2  вида камъни, като долния е по ситен а горния е едър...както се вижда на снимката.

Водните ми обитатели са :

*3-ри скаралия като от тях мисля че само единия е женски...понеже вече 3ти път го хващам да хвърля хайвер, и един мъжки воалест...който оплоди първия път хайверана женската.
*1-трихогастер - женки.
*3-анцитруса като всички са мъжки а единия е воалест.

Имам няколко въпроса относно аквариумът ми и неговите обитатели, пуснат е  в действие от 1 месец някъде но в последните 2-3 дни са много неспокойни рибите ми и особенно скалариите. Постоянно се гонят и се хапят, а от време на време се включва и трихогастера и ства голяма бъркотия .... Какво може да ги принуждата да правят това? И другия ми въпрос е относно това че през по голямата част на своето съществуване рибите стоят неподвижно , само когато има движение се движат и те.. през другато време се едно си пазят територията... ако е от скалариите съм съгласен да ги махна и да сложа нови риби , само някои да ми каже.?

Ето някой снимки: ; ; .

Bolta

Скалариите са по-статични риби, не се движат много много в аквариума. А и този аквариум, не е от най-подходящите за тях. Малък е!
Ако искаш повече движение, можеш да ги заместиш примерно с Барбуси, които са доста игриви. Има и доста други видове....само давам пример, но определено се насочи към по-дребни рибки.

Radeto_pld

Мерси за отговора "Bolta" ще се опитам да намеря изгодно някой по голям аквариум ... но масата на която стоят едвали ще издържи повече от 100 литра...много слабо ПДЧ е  *NO*.

Similar topics (5)

24532

Започната от shyfx


Публикации: 6
Прегледи: 3108

42905

Публикации: 7
Прегледи: 2765

58533

Публикации: 4
Прегледи: 3808

7535

Публикации: 9
Прегледи: 5663

18961

Започната от basketboy


Публикации: 2
Прегледи: 1983