• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов аквариум - Съвети!

Започната от IDM, 08.04.2010 18:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IDM

Здравейте,
Скоро стартирах нов аквариум и бих се радвал на вашите полезни съвети, мнения и препоръки.
Ето повече инфо за аквариума:
275л размери - 110д *50в *50ш.
Филтрация: Външен TetraTec ex 1200, където съм сложил 2л сипоракс вместо една гъба и активния въглен. Имам и вътрешен Aqua El Unifilter 1000+UV.
Нагревател Aqua El 300W
Осветление: 2 пури Т8 по 30W Grolux+Aquastar и 2 пури Т5 по 21W филипс 840.

Засега растенията са няколко корена криптокорина, ехинодорус, обикновена валиснерия, дъбче, 3 коренчета хидрофила. Ще добавя и още, защото не съм сгурен какво ще се хване. Предложете още видове.
Възнамерявам да гледам диви скаларии + червен неон( в краен случай и обокновен) + няколко акантофталмуса(просто съм им фен) + различни сомови (анциструси, калихти, птеригоплихти).







П.С. Знам че трябва още вода, просто ще лепя съкления капак и съм оставил малко свободно пространство!

Асен Евгениев

И не бързай с рибите.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dandy

08.04.2010 21:10 #2 Last Edit: 09.04.2010 01:08 by dandy
Добре се е получило, има доста място за зарзавата и корените изглеждат доста раздвижени. Дано този наклон на водната линия се е получил от неправилно поставяне на капака, а не от шкафа!!!

gipsa

Корените са много красиви и са си точно намясто,според мен нетрябва да се местят повече, корените можеш да ги увиеш с мъх , а също и анубиасите пред корените ще изглеждат много добре.На дебелата част на най-левия корен също можеш да сложиш анубиаси.
ПП. Според мен така ще изглежда добре , твой е аквариума , както и решението как да го направиш.

vasso

Страхотно начало е това според мен. Иначе за сомовете мога да те посъветвам да не взимаш калихти. Като прасенца са. Аз имам птеригоплихт и го гледам с растения, няма много проблеми, но си е риск за някои по-капризни растения. Както са ти казали- не бързай с рибите!
Успех и пускай снимки! *DRINK*

Асен Евгениев

Направи си профил в съответната тема.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Bolta

Поздравления - корените са страхотни !
От снимките не мога да преценя имаш ли подложка и дали шкафа е нивелиран или отклонението е от капака ?
Иначе тук можеш да си направиш профил .

IDM

Еи сега ще си направя профил в правилния раздел. Ако иска някой модератор може направо да премести темата.
В отговор на някои въпроси да кажа че имам подложка. 6мм е и съм я облепил с декоративно фолио и затова не се вижда. Относно наклона... Знаех че точно в тази част подът има известен наклон, но не мислех че е чак толкова голям и забелевим. Просто нямаше друг вариант за място на аквата. Скоро ще източа по-голяма част от водата и ще се опитам да подпра с нещо шкафа. Ако не се получи се надявам като сложа стъкления капак да мога там да компенсирам известна част от наклона и да не е толкова забележим.
Ето няколко по-нови снимки.


Асен Евгениев

Не компенсирай с капака, по-добре нивелирай шкафа. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vasso

Да, не е проблемът в това, което се вижда, трябва генерално да се оправи. Когато слагам шкафовете ги нивелирам прецизно, иначе може да е опасно! *DRINK*

Similar topics (5)

36238

Публикации: 4
Прегледи: 2128

4751

Публикации: 11
Прегледи: 5535

2212

Публикации: 4
Прегледи: 3476

14528

Публикации: 22
Прегледи: 13006

12611

Започната от bebolino


Публикации: 6
Прегледи: 2485