• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 14:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

нов аквариум със стар грунд

Започната от federal, 29.03.2008 17:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

federal

Ще местя грунда от стария в новия ми аквариум. Когато преди 1 месец го сложих в стария не успях добре да го промия от мръсотията и остана в него известно количество кал в буквалния смисъл на думата. Успя да се избистри водата чак след първата седмица, а до тогава водата беше напълно кафява.
Сега направо да го изгреба и поставя в новия или да го измия до изчезването на калта? Какво ще ме посъветвате, при условие, че гледам гиганстка криптокорина?

MeTogu

Нищо няма да миеш,гребеш и подреждаш.пак ще ти се размъти водата но филтарът ще я избистри пак.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

streetspluntep

Щом гледаш криптокорина,според мен е нужно да има хранителни вещества в грунда.Промий го много леко , да изчезне горе-долу половината мизерия и си ти.

svere

Taка или иначе рестарираш цялостно.
Промий хубаво грунда за да ти е мирна главата
После едно шишенце нитравек и готово

federal

Само да споделя под секрет, че леко като разшавам грунда напр да засадя корен или да го подравна се вдига утайка, но не от тази тип познатата аквариумна, а плътна.

Лора

Цитат на: svere - 29.03.2008 17:27
Taка или иначе рестарираш цялостно.
Промий хубаво грунда за да ти е мирна главата
После едно шишенце нитравек и готово

Това е! Мий не се плаши.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Stas

Цитат на: streetspluntep - 29.03.2008 17:17
Щом гледаш криптокорина,според мен е нужно да има хранителни вещества в грунда.Промий го много леко , да изчезне горе-долу половината мизерия и си ти.

Това като че ли звучи доста разумно. Пълното промиване също е вариант, но е добре все пак да остане малко от мизерията в грунда - растенията ще трябва да се хранят.

streetspluntep

Цитат на: Stas - 29.03.2008 20:53
Това като че ли звучи доста разумно. Пълното промиване също е вариант, но е добре все пак да остане малко от мизерията в грунда - растенията ще трябва да се хранят.
Аз след рестарта така съживих мойте криптокорини.Понеже знам ,че се хранят предимно с корените реших да не махам цялата мръсотия и след няколко дена резултата беше налице-криптокорините си пускаха нови листенца.Естествено  и пълното промиване е решение , но така растенията ти ще се съвземат по-бавно.
Надявам се да съм бил полезен...

bigbeer

Цитат на: klaralara06 - 29.03.2008 17:35
Това е! Мий не се плаши.

нов аквариум - ново начало!  - аз лично бих те посъветвал да измиеш добре.. после кеф ти хапчета кеф ти 'сиропи' за нов старт.

Similar topics (5)

23009

Започната от b3n0v


Публикации: 4
Прегледи: 2766

2004

Започната от zariio


Публикации: 38
Прегледи: 18017

12537

Публикации: 20
Прегледи: 17359

26280

Публикации: 17
Прегледи: 7078