• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

не знам какво да правя

Започната от nyki, 23.08.2008 00:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nyki

здравеите .. мъжа ми замина в чужбина и ме остави аз да се оправям с аквариума който е 500 литра,но имам нужда от помощ,незнам какво да правя. *HELP* *HELP* *HELP*

malomir

Дай да го видим този аквариум.Пусни снимка.Или пиши какво има в него-риби,какви и колко?Не става така без да знаем подробности.Най лесно е да питаш него де.

nyki

незнам как да изпратя снимка,а в аквариума има само гупи хелери,молинезия и неон,и много много растения
: 23.08.2008г 01:01ч
рибките мисля че не са по малко от 50-60

rollon

Ми май е най-добре да прочетеш отговори на най-често задавани въпроси

nyki

благодаря много,май ще трябва много да чета защото ни най малка представа имам какво да правя

streetspluntep

За колко време е заминал мъжът ти?
Не разбирам какво толкова трябва да му правиш на аквариума освен да храниш рибите...

kratun

Цитат на: nyki - 23.08.2008 01:10
благодаря много,май ще трябва много да чета защото ни най малка представа имам какво да правя
Някакъв проблем ли имаш или просто те е страх, че ще трябва да се оправяш сама с аквариума?
500 литров със стабилна среда не е чак толкова труден за поддръжка. Спокойно! Ако имаш проблеми и въпроси, по-добре е да ги зададеш сега. Ще помагаме, колкото можем.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

malomir

Ще можеш ли да сменяш вода.Ако имаш такава възможност сменяй всяка седмица по около 25-30% от водата.Храни рибките по веднъж на ден.Слагаш им толкова колкото да могат да изядат за около 2-4 минути.Един ден в седмицата пропускай.Остави ги на диета.Ако правиш само това няма да имаш никакви проблеми поне в скоро време.А ако все пак нещо се появи необичайно-ние сме си тук.
Успех!

Лора

23.08.2008 11:31 #8 Last Edit: 23.08.2008 11:33 by Лора
Ето как може да пуснеш снимка
Натискаш бутона "Отговор" в темата и след това правиш следните стъпки
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2Fgx7IfBA.jpg&hash=2c1df46413d46d0014d94902f5ad31f82f5cfc3f
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2Fgx7IC2S.jpg&hash=0c6c41f7e4e6f6f28bfd437264bde33c827f94c2

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Joro Vn

     Ако не смяташ да придобиваш трайни знания, и изобщо да имаш интереси на тема "акваристика", по- добре пиши от къде си- евентуално някой колега да ти даде конкретни съвети за този аквариум. Да четеш и да питаш постоянно, по задължение, си е жив тормоз. Ако обаче съпругът ти е доста ревнив, и този вариант май не е за предпочитане- ще вземе да разбере за тези консултации/визитации и ще го отнесеш, като се върне!  :-D

Stas

Да, не е лошо да се знае поне града.
И наистина - за колко време ще отсъства?

iek

Нещо не ми става ясно как така половинката ти заминава в чужбина без да ти даде наставления, но както и да е:
На първо време това което можеш безопасно да правиш е да пускаш осветлението за 8-9ч. дневно по едно и също време, освен ако самото то не е на таймер. Второ даваш съвсем малко храна на рибите 1 път на ден, колкото да изядат за 1 мин.и да не пада по дъното. Трето- сменяваш 20% от водата на 1-2 седмици. Това последното- ако съпругът ще отсъства за неопределено време.
През това време четеш http://aquariumbg.com/forum/index.php/board,23.0.html.
Важно! Не използвай миещи препарати, дезинфектанти и тем подобни, филтрити се мият в аквариумна вода. Все пак няма да е лошо ако качиш снимки на аквариума и на оборудването.

nyki

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО.аквариума е направен да включва и изключва в определен час.Има система за CO2 но и тя е автоматична.Оставил ми е спринцовки с тор за всеки ден.Утре ще се опитам да сменя вода,но ако има проблем нали може пак да попитам?В момента водата е 33 градуса,нормално ли е?А,иначе съпруга ми няма да го има около месец.

Stas

33 градуса е много!
За съжаление трудно се сваля температурата!
При мен е 30 градуса и пак имам ядове.

streetspluntep

24.08.2008 00:27 #14 Last Edit: 25.08.2008 10:18 by miTko
Ако има нагревател ,моментално го махни или изключи.
Пусни 1 вентилатор в стаята където е аквариума да върти ,а ако имате и климатик идеално.
Гледай водата която ще доливаш при смяната да е на хладно място и с колкото може по-ниска температура.
Аз и ледчета съм слагал ,но само в краен случай.
Stas ,прав си лятото много трудно се сваля температурата. :-(


ModEdit: Внимавай какво пишеш - някой може да го приеме на сериозно!

Similar topics (5)

5412

Публикации: 52
Прегледи: 18258

25789

Публикации: 90
Прегледи: 81158

25067

Публикации: 8
Прегледи: 3677

12483

Публикации: 21
Прегледи: 11650