• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 15:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Направих си аквариума... малко въпроси и съвети :)

Започната от akula, 27.02.2008 11:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лора

И аз забелязах,че повечето го ползват след като са лекували в общия аквариум.Обаче аз четох(пак някъде из форума),че активния въглен улавя по дребните частици в аквариума.
Цитат на: kraltchev - 02.11.2005 00:20
Малко общи съвети за активния въглен:

Когато го купиш преди да го слагаш в аквариума го измии от ситната прах дето е полепнала по всяко зрънце.  Използвай вода от аквариума, а не от чешмата за да не поеме гадости от чешмяната вода, нали това му е работата на тоя въглен.

Сложи го в торбичка, може и от дамски чорап и после торбичката я сложи във външния филтър.  Ако нямаш такъв сложи я на такова място че водата да протича колкото може най-много през въглена.

След като въглена престане да смуче боклуци от водата в него могат да живеят доста полезни бактерий понеже има пореста структура. Така че не е съвсем за изхвърляне, става да се сложи на дъното на нов аквариум, под шапка от инертен материал, така се осигуряват бактерий в новия аквариум.

Не съм чувал въглена да отделя абсорбираните вещества един прекрасен слънчев ден, както правят някой пречистващи смоли.  Така че не се притеснявай за това.

--Николай


Ето още Тук и тук от където е цитата
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

zambo

Не слагай въглена , той не ти трабва . Гъба , гъба , сипоракс или гъба , сипоракс , сипоракс .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

akula

Цитат на: zambo - 10.04.2008 10:31
Не слагай въглена , той не ти трабва . Гъба , гъба , сипоракс или гъба , сипоракс , сипоракс .

то какво да не го слагам, по скоро ще го махам... той си е вътре, аз си мислех че като си е направен така филтъра там му е мястото....ама явно не е..... шантава работа..
ще го извадя сега в събота като сменям водата и ще го заменя със сипоракса

kapacitet

Имайки се в предвид, че до сега си хранил рибите повече от два пъти на ден, а сега ще ги ограничиш до два пъти, мисля, че скоро ще се стигне до хранително натравяне. А и 33 литра с 20 дребосъка, които с тези темпове на хранене съвсем скоро ще порастнат, съвсем ще усложнят задачата по поддържане на биологочното равновесие. Така че, по добре остави част от активния въглен  *THUMBS UP*

akula

Цитат на: kapacitet - 10.04.2008 11:51
Имайки се в предвид, че до сега си хранил рибите повече от два пъти на ден, а сега ще ги ограничиш до два пъти, мисля, че скоро ще се стигне до хранително натравяне. А и 33 литра с 20 дребосъка, които с тези темпове на хранене съвсем скоро ще порастнат, съвсем ще усложнят задачата по поддържане на биологочното равновесие. Така че, по добре остави част от активния въглен  *THUMBS UP*

а имайки предвид че това с повечето от 2 пъти на ден беше до преди 10 дни( количествата не коментираме - тъй като и те са важни в случая ), ако си видял датите и за около 5 дни, може би няма да се стигне до хранително натравяне *THUMBS UP*.... попрочел съм някои и друг ред *THUMBS UP*

а колкото до количество рибки и литри мисля , че съм уточнил че ако им стане тясно има къде да ги пренеса, тъй като към момента литър /сантиметър е спазено..... не е необходимо да се поучаваме на точно тази тема.... *THUMBS UP*


akula

Малко развитие.....

П.П. Към модераторите , ако мислите че темата не и е тук мястото вече, може да я преместите, или пък ми кажете да си отворя нова в друг раздел... но при всички положения ще имам най вероятно още въпроси  :-[ ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FaV1QF419.jpg&hash=72015210b40ff86afb0cdcb8dbc6e5e59ff076a3

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FaV1QFd_J.jpg&hash=537e71bd6da7545ecb12c10502b5d551514b82ef

Similar topics (5)

5393

Публикации: 16
Прегледи: 5370

31927

Публикации: 6
Прегледи: 6858

16454

Публикации: 0
Прегледи: 1832

10528

Публикации: 3
Прегледи: 4102

45136

Публикации: 3
Прегледи: 2403