• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 02:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Начин на хранене с тубифекс

Започната от grazo, 23.10.2010 15:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

grazo

Аквариум 110/45/45
Риби : 2 Нигрофасциатум , 5 ривалатус , 1 Птеригоплихт и 6 анциструса .. та въпроса ми е по колко жив тубифекс мога да им давам на ден и редно ли е да ги храня само с жив тубифекс или не е много добър вариант  .. говоря за период от 2 месеца

MeTogu

Никак не е добре да даваш много тубифекс на тези риби.Или ако даваш трябва да е много малко.Ти почти нямаш много плуващи риби а този тубифекс може да се навре в грунда ти.
За честотата може да даваш по едно малко топче колкото билюр 1-2 пъти на ден.Но 2-3 пъти седмично.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Обясни на колегите какво е билюр, най-вероятно не знаят. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grazo


MeTogu

Ох извинявайте.Нека топчето да е с диаметър 1,5 см максимум.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

 *offtopic   Я, колко наименования имали тези топчета.

абета
билета
били
билички — в Бургас
билюри — в Тръстеник, Русе
биренки, масльонки — направени от кафяво или тъмнозелено бирено стъкло — в София
бумбальоци
валаме́та във Видин
варани във Видин
гелнички — в Сливен
джамини, джамени, джаменки — в Пловдив
коски — в Благоевград
лимки — във Варна, Добрич, Шумен
листенца — прозрачно топче с оцветени листовидни форми в него, в Бургас
сирийчета — във Враца
скамбалови, скамболови — в Хасково
соденки — в Айтос
пеперудки — във Велико Търново
американки - тъмносини и отвътре няма котешко око като на повечето
Наименованията израелки и сирийки (сирийчета) за стъклени топчета са съответно от Израел и Сирия, откъдето са се внасяли. Пластмасовите топчета в София са наричани гу̀ди, съответно по-малките полугуди и минигуди.

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grazo

А Проблеъм се изразява в това , че остава неизяден тубифекс или в голямото количество което са изяли ?

MeTogu

Че може да остане недоизяден и да влезе в грунда.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Цитат на: grazo - 23.10.2010 20:26
А Проблеъм се изразява в това , че остава неизяден тубифекс или в голямото количество което са изяли ?
Проблема се изразява в това, че само с тубифекс няма как да си набавят необходимите минерали и добавки. Все пак към пържолите и кюфтетата се дава и гарнитура. Така е и при рибите. Даваме разнообразна храна като редуваме видовете.
При мен тубифекса го хапват но си се въздържам заради неочаквани болести. Давам в замяна замразен но не го харчат много. Предпочитат  хирономуса-комарената ларва.
: 23-10-2010, 20:37:27
Цитат на: MeTogu - 23.10.2010 20:33
Че може да остане недоизяден и да влезе в грунда.
Недоизяденият  може да преживее в грунда и ако има сомчета които да се ровят по дъното все ще загребат с черпака някой червей.

Giorgio_Armano

Цитат на: MeTogu - 23.10.2010 17:33
Никак не е добре да даваш много тубифекс на тези риби.Или ако даваш трябва да е много малко.Ти почти нямаш много плуващи риби а този тубифекс може да се навре в грунда ти.
За честотата може да даваш по едно малко топче колкото билюр 1-2 пъти на ден.Но 2-3 пъти седмично.
ще ме извиняваш но не мисля така.точно за тези видове риби 1-2 пъти седмично не е никак много.
тубифекса за рибите е като протеина при културистите
точно за тези видове рибоци  от лиèн опит мога да кажа чè са малко хората които могат да се похвалят с анцитруси над 15 см
лично аз залагам на живите храни,в естественната си природа се хранят само със живи организми не със изкуственно създадени храни
не че съм против,нищо подобно но залагам повеè на живото
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

raiko

Цитат на: Giorgio_Armano - 24.10.2010 02:18
.... от лиèн опит мога да кажа чè са малко хората които могат да се похвалят с анцитруси над 15 см
лично аз залагам на живите храни,в естественната си природа се хранят само със живи организми не със изкуственно създадени храни
не че съм против,нищо подобно но залагам повеè на живото
Колега, специално анциструсите в природата се хранят основно с храни с растителен произход. Живите храни са  добавка в менюто им а не са основното!

Caxapa

Райко! Моите Анциструси се облизват от всякъде като им дам от кафевите таблетки и пропускат тези зелените които са на растителна основа само.  Подлудяват като им дам ларви на комари или пък краставица и листа от салата. От няколко дена имам скаларии в един от аквариумите си и става бой между сомчета и тях.

MeTogu

Жоре,ние сме префесионалисти а колегата е начинаещ - нека да не им даваме чак такива съвети за да не се обърка нещо в аквариумчето и после ние да сме виновни.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Giorgio_Armano

 *THUMBS UP*
съгласен,но всеки има различно виждане на нещата и начина на храненено както казват и другите колеги не е добре да се прекалява с тубифексавсичко е добре когато е умерено
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Similar topics (5)

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6635

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5898

28419

Публикации: 36
Прегледи: 12385

2205

Публикации: 119
Прегледи: 39924

13265

Публикации: 7
Прегледи: 6901