• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля за съвет - силна струя от вътрешен филтър

Започната от terzosub, 08.12.2011 07:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

terzosub

Вчера ми пристигна потапящия филтър Resun sp-1200 но се оказа много мощен за моя аквариум който е 115л.Та искам да попитам знаещите има ли начин да намаля струята да не прави толкова силно течение.Благодаря Ви  предварително.

Peza

Времето ще си каже своето. Ще се позапуши ... ще му падне дебита. Варинат е да пробваш да пригодиш някакво уширение така че струята да излиза през по-голям отвор и да намелее скоростта и. Нещо със сечение на буквата "V" напимер. Не съм имал такъв и не знам дали може да му се монтира флейта.

Но според мен, изчакай седмица-две и тогава прецени дали има нужда.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Buhoff

насочи струята да бие в стъклото на аквариума  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

terzosub

Имам доста флейти и ще се опитам да ги напасна но незнам дали течението ще отслабне.Давайте съвети какво да правя.Че в нормалния си вид филтъра прави луди водовъртежи в аквата.

cwetalin

Цитат на: Buhoff - 08.12.2011 09:45
насочи струята да бие в стъклото на аквариума  ;-)
И аз така съм укротил моя. Най-малкото не ти пречи нищо да пробваш.

колешански

Ако удължиш флейтата по цялата дължина на аквариума ще има ефект и то осезаем.При мен така стана.

TiratroN

Има много начини за намаляване на течението.
- насочваш струята към близко стъкло.
- насочваш струята към дъното (ефикасно само за канистър. при вътрешен филтър създава затворен кръг и водата не циркулира из аквариума)
- на изхода на филтъра слагаш флейта. Тук вариантите са няколко:

-флейтата е хоризонтална и отворите бият към дъното или към стъклото
-флейтата е вертикална и отворите бият покрай стъклото (така се създава движение на цялата вода в аквариума без да става силно течение ) Моят филтър работи по този начин.

Има и още един начин но той е пак за канистър.
-Флейтата е просто тръба с дупки от всякъде. Това нещо невероятно забавя водния поток . Пробвах го един път и дебит няколко стотин литра в минута все едно нищо не е пуснато.

Rage

имах същия проблем...купих си 2 метра пвц тръба..мисля ,че беше фи 16 около 2 лева...провери на теб какво фи ти върши работа...отрязох на няколко парчета..напилних със ситен пясък нагрях и огънах в желаната форма...после експериментирах с броя дупки и големината им...лесно и ефтино... и да сбъркаш пробваш пак:)

TiratroN

Цитат на: TiratroN - 19.12.2011 09:58

Пробвах го един път и дебит няколко стотин литра в минута все едно нищо не е пуснато.
А бой де...
Поправка:
няколко стотин литра в ЧАС.  :)

Similar topics (5)

8722

Публикации: 56
Прегледи: 16860

29616

Публикации: 2
Прегледи: 2501

38564

Публикации: 16
Прегледи: 6943

20064

Публикации: 10
Прегледи: 3864

19142

Започната от septic


Публикации: 4
Прегледи: 2276