• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 14:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля за помощ !!!

Започната от nikoleto_97, 06.05.2012 21:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikoleto_97

Така здравейте..не знам дали това е правилната категория но все пак..............ако може да препоръчате някакви капки или препарат против мръсотиий и да се задържи водата повече време чиста !?? Ще се радвам на бързи отговори !!!  :-) :-) :-) :-) :-)

kimmy_rz

Цитат на: nikoleto_97 - 06.05.2012 21:17
Така здравейте..не знам дали това е правилната категория но все пак..............ако може да препоръчате някакви капки или препарат против мръсотиий и да се задържи водата повече време чиста !?? Ще се радвам на бързи отговори !!!  :-) :-) :-) :-) :-)

И кво и има на водата ти?

Caxapa

06.05.2012 21:31 #2 Last Edit: 07.05.2012 05:53 by Caxapa
Когато се спазват някои основни правила като  ежеседмична смяма на 1/3 от водата+ подходяща филтрация-филтър и нормално хранене на рибите с цел да се избегне гнилостният процес от неизядена и разлагаща се храна, тогава водата ще е чиста в общи линиии. За целта се запознай с темите в изкачащото меню в ляво на екрана където има доста  напътстващи теми начинаещите акваристи!

Асен Евгениев

Цитат на: nikoleto_97 - 06.05.2012 21:17
ако може да препоръчате някакви капки  да се задържи водата повече време чиста
Мога да ти препоръчам едни, които помагат - чешмяни капки. Няколкостотин хиляди всяка седмица. И са евтини. ;-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tetra

Ако аквариума ти е още нов докато се създаде стабилна еко система трябва да минат 3-4 месеца.До тогава нещата ще са критични и често отсифонирвай дъното от нечистотии и доливаи престояла вода.Ако аквариума ти е под тридесет литри грижите ти ще са по големи.Важното е рибите да са по малко и да ги храниш един пън за два три дни,докато свикнеш с порциите които биха изяли ,пък и водата да не се замърсява.Преживяването на рибите ще е благодарение на приспособяването им,това което се иска от нас е да им създадем колкото е възможно постоянни условия .Периодично частично подмяна на водата със едни и същи химически стойности  и температура,каквато е в аквариума.След изтичане на стартовия период нещата ще се стабилизират,броя на рибите може да се увеличи и да се прибавят и по капризни видове,тъй като и опита ти вече ще е по голям.Успех в хобито. :popcorn:

nikoleto_97

Благодаря...но вс пак кажете ми някакви капки или препарати почти всеки месец съм извън БГ или някъде другаде но не и у дома затовами кажете !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

astreo

Опитай Crystal Water на Tetra , върши добра работа ...но като чета какво пишеш .. твоя проблем е от друго естество .
*banan*

Similar topics (5)

7922

Публикации: 17
Прегледи: 6254

19581

Публикации: 7
Прегледи: 3184

35330

Публикации: 15
Прегледи: 7002

54843

Публикации: 9
Прегледи: 4198