• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Молинезия лежи на дъното

Започната от mrbachini, 24.03.2011 18:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mrbachini

Здравейте, от вчера имам рибки 2 от които са молинезии (черни), тази сутрин, когато се събудих те двете си бяха на дъното и не плуваха из аквариума, сега (6:25) едната риба - мисля, че мъжката, понеже е по-голяма стои в същият ъгъл в който беше и сутринта .. тревожа се .. четох, че може да пази територия, но реших да се допитам до вас, за да се успокоя или да предприема нещо. Също така имах и две гупи - мъжка и женска, те пък стояха на повърхността на водата цял ден и преди 10 мин. когато се прибрах едната беше умряла. Моля ви дайте ми съвет!  :-|

radko milanov

дай малко повече информация в колко литра аквариум живеят кога е стартиран имаш ли филтър с какво
ги храниш?

mrbachini

Цитат на: radko milanov - 24.03.2011 19:04
дай малко повече информация в колко литра аквариум живеят кога е стартиран имаш ли филтър с какво
ги храниш?
Аквариума е 40 л. Имам ги от вчера, имам филтър и ги храня с Tetra Pro ето така изглежда

HEPOH

Има ли вероятност да си ги прехранил :-(
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

mrbachini

Цитат на: HEPOH - 24.03.2011 19:10
Има ли вероятност да си ги прехранил :-(
Ами знаеш ли първо им дадох една щипка от храната но ми се стори, че не се справят с големината на храната и после им сложих още идна щипка натрошена - на следващата сутрин направих същото  :kreshtja: дали ще умрат ако съм ги прехранил, да им дам ли храна тази вечер??  :kreshtja: :buff:

HEPOH

Много си има давал. Намали количествата
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

mrbachini

Изобщо да ги храня ли тази вечер? От утре до събота няма да съм си вкъщи и ще им сложа храна уикенд - да им да ли или не?

The Proo

Виж сега написал си че от вчера имаш аквариума.Напиши дали вчера си го напълнил с вода .Какъв е филтъра.И неги храни за сега.

mrbachini

Цитат на: The Proo - 24.03.2011 19:58
Виж сега написал си че от вчера имаш аквариума.Напиши дали вчера си го напълнил с вода .Какъв е филтъра.И неги храни за сега.
Ами филтъра не мога да ти кажа точно какъв е .. значи аквариум е от вчера вкъщи, ден преди да го взема вкъщи продавача в зоомагазина беше обработил водата с препарат и беше я сложил в аквариума на следващият ден, когато отидохме да го вземем изкара чрез помпа водата в кофи и така пренесохме аквариума до вкъщи, където той лично дойде и сложи водата обратно вътре  :-)

The Proo

Ами незнам най вероятно си ги преханил.Какво друго имаш в аквариума.Миди растения такива неща.

mrbachini

Цитат на: The Proo - 24.03.2011 20:09
Ами незнам най вероятно си ги преханил.Какво друго имаш в аквариума.Миди растения такива неща.
ами миди нямам, а растенията не знам какви са  :-D

kirilk


iek

Така да се каже: класически случай - http://aquariumbg.com/forum/problemi-i-preporaki/parviyat-mi-akvarium-31647/msg311941/#msg311941. Сега се почват лекарства, препарати, филтри и т.н.

mrbachini

Цитат на: iek - 24.03.2011 20:42
Така да се каже: класически случай - http://aquariumbg.com/forum/problemi-i-preporaki/parviyat-mi-akvarium-31647/msg311941/#msg311941. Сега се почват лекарства, препарати, филтри и т.н.
Какво имаш предвид, че съм сбъркал, че съм ги взел толкова рано?

paolo6481

Ще е добре да ни покажеш снимка.Има нещо сбъркано но какво?И казваш сложил е препарати ама какви са не ти ли каза?А тая храна вземи и я надроби по-ситно,така както е трудно ще я ядат!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Асен Евгениев

Пускал съм живородки два часа след наливане на водата и са оцелявали до завъртане
на цикъла без проблем. Какво ги правите тия риби не знам. *dontknow*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

The Proo

Незнам и аз.Моите вечерно време като стане тъмно така лягат .Обаче на сутринта като им светна се събуждат.

Vaniuuu

Здравейте. От 15 дни някъде имам аквариум 40 литра  с молинезии,  неон,  бърбус,  тернеция, данио,  сом коридорас и от тези където се лепят по стъклото.  Всички са по 2 броя  само този където се лепи е 1.имам нагревател,  филтър.  От 2 дни по молинезиите се появиха бели точици.  Едната има по малко. Дадоха ми едни сини капки и ми казаха да вдигна температура и да слагам от капките 3-4 дни каго махна гъбата на филтъра.  Днес е втория ден от както слагамм капки и видимо точиците са по малко но едната молинезия стои на дъното и едвам се движи. Повече седи на едно място. Мога ли да направя нещо какво се случва?

Caxapa

Пропуснал си Азотен цикъл. Повече по тази тема  можеш да намериш в изкачащото меню в ляво на екрана. Рибите са много за този аквариум като предполагам си ги пуснал на веднъж в него и става още по-страшно положението.  Темата    е за друг раздел но по-късно ще преместя на място. Белите точици вероятно са Ихтио.

Vaniuuu

За жалост молинезията умря.Не знаех за този цикъл понеже аквариума ми е подарък и беше изненада. Бяха 10 рибки в началото пуснати наведнъж.  *SORRY*

Caxapa

ето http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98 статията как се стартира сладководен аквариум.Другите статии са не по-малко полезни за начинаещите акваристи.Успехи.

Vaniuuu

Благодаря.  Много полезна информация наистина.  Но аквариума е стартиран преди 16-17 дни тогава сложихме и рибките и нямаха и все още нямат признаци другите рибки че нещо се случва.  С излючение на двете молинезии с белите точки. На едната мисля че започнаха да ичезват а другата умря.  Двете гупи седят на повърхността.  Притеснено ми е  *SORRY*

Caxapa

Започни  през ден да правиш частични смени на водата. През ден по  10 литра престояла вода с температурата на тази която е в аквариума. Не казваш нищо за растения какви имаш в аквариума. Каква е филтрацията? Колко често храниш рибите и какво количество храна им даваш.

Similar topics (5)

5261

Публикации: 18
Прегледи: 8588

25142

Публикации: 10
Прегледи: 6338

35365

Публикации: 11
Прегледи: 6667

6112

Започната от annny


Публикации: 15
Прегледи: 7165

7581

Започната от devil2007


Публикации: 9
Прегледи: 5222