• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Могат ли да се гледат костенурки в аквариум с рибки???

Започната от SkyNer, 29.10.2008 19:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SkyNer

Рибките са сякакви няма цихлиди няма по големи от 7 см главно живородки костенурката ще ги похапва ли??? :-|
Прохождащия

botan

Ами костенурките са всеядни и в дивата природа ядат предимно риби.

SkyNer

мерси значи не може ще си хапват гупите и другите дребни рибки :-(
Прохождащия

FHM

Аз съм гледал малка червенобуза със 3 големи златни и си живееха добре .

exorsist

Аз също съм гледал червенобуза с рибки но беше малка .Не съм забелязал загуби
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

botan

Да, аз на моите за играчка им нахващам дребни рибки с ръчилото от близката рекичка. Да си се занимават, да ги гонят. Много се кефят. Обикновено след няколко дни вече няма рибки де.

rollon

По принцип според мен по едрите риби нямат проблем.Също така ако я вземеш малка костенурката тя свиква с рибите и не ги приема като храна.Аз съм гледал сомче,трихогастери и не ги закачаше(друг е въпроса ако 1 рибка е ранена напр.и я надуши)

botan

Ако не изядат рибите, то ще изядат растенията.

SkyNer

напаст риби растения сичко ли ядат тия гадове  :-D


Прохождащия

NO CARRIER

Цитат на: SkyNer - 29.10.2008 20:49
напаст риби растения сичко ли ядат тия гадове  :-D

Да, ядат всичко и е проблем, защото много милозливи хорица пускат в нашите водоеми порасналите уж декоративни червенобузи американски костенурки, а те понеже тук нямат естествени врагове, изяждат храната на нашенските видове и лека полека ги изместват в хранителната верига.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mjoyy

Такова нещо не ти трябва в аквариума, направо ще го съсипе. Като попорасне малко ще изяде всички риби, независимо от големината им. Аз съм чувал за случаи, в които костенурка е изядала по 10-15 см-ви риби, че и по-големи.

SkyNer

да прав си абсолютно а те от каде са каде им е естествената среда
Прохождащия

djoko_iako

Абе не знам дали костенурката ще изяде рибите, но гледай да не я слагаш при пирана, защото при мене стана обратното - рибите изядоха костенурката.

botan

Цитат на: SkyNer - 29.10.2008 21:07
да прав си абсолютно а те от каде са каде им е естествената среда
Цитат на: NO CARRIER - 29.10.2008 21:02
Да, ядат всичко и е проблем, защото много милозливи хорица пускат в нашите водоеми порасналите уж декоративни червенобузи американски костенурки, а те понеже тук нямат естествени врагове, изяждат храната на нашенските видове и лека полека ги изместват в хранителната верига.

For more information click тук

Boromir

Кофти напаст са!Преди 3 месеца ходихме да чистим едно водоемче до Балчик от такива гадинки.Някой си ги хвърлил там и те се  размножили,та гьолчето(което беше много готинко *SORRY*)станало на тресавище!
Shrimp Breeding Lover

Similar topics (5)

1748

Публикации: 18
Прегледи: 10406

5267

Публикации: 15
Прегледи: 7699

15279

Публикации: 8
Прегледи: 3806

31671

Започната от Slavov


Публикации: 7
Прегледи: 2906