• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 18:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Много въпроси от начинаещ.

Започната от ZealoT, 04.05.2005 15:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ZealoT

мда.... ама за толкова пари такива снимки...
да уточня тела е Нокиа 6230 при това от първите у нас... изръсих се 800 лева но сам адски доволен... преди правеше по-хубави снимки, сега не излизат добре защото стъклата на панелите са толкова надрани и оръфани че нема накъде ама един оригинален панел е 50 лева и нема скоро да го сменям.....
2 Hard 4 You

Longanlon

Баси телефона, честно... ама за 800 лева какъв апарат можеше да си вземеш...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

ZealoT

офф/
ами то сега тая нокиа е 430 лева 8)
иначе сега мисля да я сменям за наследника - 6230i

та какво ще кажете за комбинацията между данио, хелери и сомчета ?
2 Hard 4 You

Живко

и трите вида издържат на малко грижи. :D
все пак зависи какви сомчета ще сложиш!
Никой не се е родил научен.

ZealoT

ами тъй като съм начинаещ мисля сомчетата да са бронирани.... хем не стават големи - до 6 см, хем не са притенциозни...
мисля да взема от всеки вид по броя... дано 200 литров аквариум им стигне 8)
2 Hard 4 You

Longanlon

ше гледаш в 200 л. хелери... ех..

а от сомчетата ако искаш бронирни ти препоръчвам тия, за които написах в темата за малки сладки сомченца. само мини през магазина да ги видиш и ще се влюбиш в тях.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

ZealoT

видях какво имаш в предвид... само че трябва да се разходя до центъра или до въпросния магазин че при нас в надежда положението е много зле..... имаме 2 магазина а и в двата няма данио, но пък съм си харесал едни хелери е много дълги воални плавници.. адски красиви са и доста подвижни....
мерси за съвета за сомчетата... точно такива интересни рибки искам... да правят шоу.. е не искам рибки само за шоуто... просто ми харесва визията на големия аквариум в големия ми хол - 9м на 4м :lol:
2 Hard 4 You

ZealoT

интересно ми е какъв нагревател ще ми препоръчате
аз сам си харесал този на Сера който е 250 вата или може би трябва да се ориентирам към по слаб вариант?
или друга марка? аз досега Сера не сам ползвал но пък съм доволен от AquaEl.....
2 Hard 4 You

dido

Ползвам на СЕРА 300В от около 6 месеца насам. Никакви проблеми с него. Просто го забравяш, че работи.

Stas

Нагревателя на теория трябва да бъде 1 ват/литър. Само дето много зависи в какво помещение се намира аквариума. Аз съм с южен хол и през зимата ТЕЦ-а почти не се включва. Моя аквариум е 247 литра и имам нагревател Jagger 150W - поддържа си 28 градуса като пич! Ако помещението не ти е студено си вземи по-скоро качествен отколкото много мощен нагревател. Е, мощността, разбира се, няма да ти навреди.

Живко

имай и друго в предвид.
ако е мнго мощен,при евентуална повреда,да кажем,че релето не иска да изключи и работи нон стоп,малко ще ги загрееш рибите.
ако е слаб ще работи доста дълго,а може и да не успява да ти потдържа температурата(нали каза,че аквариума е на вила).
не съм сигурен,но мисля,че трябва да вземеш ват на литър.даже по малко.
мисълта ми е,че ти трябват нагревател,който да може да работи без да спира и без реле
това естествено ако не е обитаема вилата и няма кой да наглежда аквариума редовно.ако има,вземи малко по-мощен.
абе то и от отоплението на вилата зависи.
Никой не се е родил научен.

ZealoT

значи така...
мисля да взема на сера 200 ватовия... следвам предписанието ват на литър.... иначе лятото аз си живея там.. е като сам до късно на работа оставам да спя в апартамента в софия но по принцип сам си на вилата....
иначе октомври, ноември задължително ще го преместя в софия щото зимата горе няма никой и е неотопляемо.....
след това чак другото лято ще местя пак аквариума.... а може и чак есента.... всичко зависи как върви строежа на новия ми дом....
та се чудя дали долу в мазето на новата къща дето строя да не направя една аква стая... то че ще си има голям аквариум в хола ще има ама да има и едно стайче ей така да си джиткам в него :lol:
2 Hard 4 You

NikolaV

И ти като мен.
И аз се чудя къде да си чучна аквариумите, докато ми стене готов апартамента на есен.
Само дето мазето ще ми е 1.6 m2 :cry:

Stas

Ами то да помислиш и за смяна на професията... Зависи какво работиш, но с аквастая може да се изкарват и по малко пари.

ZealoT

абе аз засега имам само два ... единия е 60 литра с стъклен капак ама без осветление и не се ползва на балкона  е.... другия го видяхте на снимките....
ама като мазето е 50 квадрата... колко му е да отделя и итонг догодина една стаичка 3 на 4....
само дето за да вляза там ще трябва да се минава през гаража...
архитекта дето ми прави плана още го търся да го почерпя със сярна киселина :twisted:

Стас.... засега няма да сменям професията... доволен сам си от моята... хиххихи а аква стая няма да ми пречи много.... но май повече време (свободно) ще ми трябва...

Утре ще правя капака... пожелайте ми успех... макар че и рожден ден ще празнувам но да видим жената какво ще каже :lol:
2 Hard 4 You

Similar topics (5)

11596

Публикации: 62
Прегледи: 17373

9401

Публикации: 22
Прегледи: 8274

44670

Публикации: 5
Прегледи: 2941

2049

Публикации: 12
Прегледи: 7124

35596

Публикации: 4
Прегледи: 3130