• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 09:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Много и разнообразни въпроси от един начинаещ.

Започната от Anonymous, 10.11.2005 17:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Longanlon

Не ми стана много ясно какво всъщност се случи - за какво се карахте мамка му? До сега такова нещо не е имало в тоя форум - защо беше всичко това? Пита си човека, кво толкова?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Bunz

Защото задавам въпроси по отглеждането на риби.

NikolaV

Кво толко стана наистина? Човека си пита? Който не иска или не му е симпатичен да не му отговаря... Прописа на кирилица! Казал е, че нещо не го кефи и кво толкова???
Както и да е де. Но наистина ако човек пита за нещо, мълчим и сочиме ФАК-а, ако е да се скараме тясна ни е клавиатурата...

tishovsx

Цитат на: "Tauren"Защото задавам въпроси по отглеждането на риби.

Прав си, мамка му, и аз задавам ама нема кой да ми отговори, не се коси, всички питаме!
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Георги

Да бе аз закво се морих да отговарям конкретно. Друг път ша знам:) На теми "vypros", "help", "oaaaaaa!?!" въобще и няма да влизам :) Нека си питат :)

Bunz

Nikolav: Именно. За ФАК-а съм съгласен, взимам си бележка.

Нека ви разкажа какво имам в моя аквариум.
Риби:
3 Дискуса, които хвърлиха хайвер два пъти в рамките на месец и после си го изядоха, по неясни за мен причини
двойка Скаларии, също хвърлиха хайвер върху филтъра, но на другия ден го нямаше
2 риби които, смейте ми се, не ги знам какви са, дънни, с два чифта мустачки, кафеникави на петна, едната е около 12 см, другата е малко по-дребна.
двойка анциструси + поколението им отпреди 3 месеца - незням точно колко са. Приблизително 20.
Растенията са 4етири, два от един вид и три различни. Не им знам видовете. Като гледам описания на растения от книжки и интернет, моите приличат на няколко от тях и немога да определя вида им.
Имам и 2 изкуствени растения
1 брой мангров корен
няколко камъка
Осветлението ми е пълна скръб, но съвсем скоро ще коригирам това.
Вече си имам филтър Серафил 1100, благодарение на съветите ви.

В тази връзка искам да попитам някой има ли идея защо дискусите постъпиха така?

Георги

Защото дискусите са лакоми и са успели да се докопат до него.

discus

Цитат на: "Георги"Защото дискусите са лакоми и са успели да се докопат до него.

Tук си в много грешна посока.

Има няколко причини заради които могат да си изядът хайвера, а и не е сигурно дали са те.

niky

Tова с хайвера си е нормална ситуация.
Доста от рибите сами си изяждат хайвера. Затова тези, които искат да ги развъждат, го изваждат от аквариума в друг аквариум, с вода със същите параметри.
Или пък слагат решетка на дъното и други такива.
Зависи от рибите.

Bunz

За първия път незнам, но втория ги видях как го изпапаха.

niky
Добре ама нали новоизлюпените се хранят със секрет от кожата на родителите. Или има и друга абтернатива?

NikolaV

Цитат на: "Tauren"...не ги знам какви са, дънни, с два чифта мустачки, кафеникави на петна, едната е около 12 см, другата е малко по-дребна....?
Те такъв?:
http://aquariumbg.com/show_item_pic.php?name=Hoplosternum%20thoracatum%20(Cuvier,%20Valenciennes,%201840).&pict=Hoplosternum_thoracatum_l.jpg&root_dir=fish/

Георги

Добре поемам цялата отговорност :) Дано разбере все пак кой го е изял и колко е бил гладен ;)

discus

Цитат на: "Tauren"За първия път незнам, но втория ги видях как го изпапаха.

niky
Добре ама нали новоизлюпените се хранят със секрет от кожата на родителите. Или има и друга абтернатива?

Значи първи и най често срещан вариант е рибките да са много млади, втори вариант незнам как но усещат неоплоденият хайвер, в смисъл по принцип те се грижат за хайвера си и постоянно го чистят махат неоплодените зрънца ,по този начин може да се оказало че просто не е имало оплодени зрънца и всичко е махнато, трети вариант неработещ мъжки( ако въобще си сигурен че имаш мъжки) може всички рибки да са ти женски, и четвърти вариант има рибки които просто са си такива но обикновенно тва е рядкост, което по скоро се дължи на некачествена риба.

niky

Аз ти отговорих за скалариите, а Discus - за дискусите.
При тях нещата са сложнички.
Не казваш и какъв е обема на аквариума ти, температура,  филтрация.

Bunz

Зарежете замалко рибешките неща и кажете харесвате ли родопски песни?

Similar topics (5)

36861

Публикации: 8
Прегледи: 6497

6857

Публикации: 14
Прегледи: 5673

32419

Започната от M14iro


Публикации: 0
Прегледи: 1451

1791

Публикации: 8
Прегледи: 4335

29264

Публикации: 6
Прегледи: 3428